Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj sa v piatky opäť prepadáva, Veľký balík trojkou! Markíza lídrom, Milujem Slovensko naďalej medziročne stráca

Len na jeseň Joj vyliečila dlhodobo nefungujúce piatky, problém má od nového roka opäť. Milujem Slovensko aj v januárovými reprízami ďaleko stráca za výkonnosťou z vlaňajška.

Piatkový večer patril Markíze. Tá sa po čase vrátila na záver pracovného týždňa k českým komédiám, pričom najnovšie po sérii repríz zaradila premiéru Ostravak Ostravski. Aj keď za výkonmi iných českých premiér, ktoré sa na našom trhu tešia obľube, zaostala, mala s ňou večer vyhrať ratingom cez 7 % a podielom takmer 22 %. Dvojkou bola v komerčnej cieľovke Jednotka s Milujem Slovensko, ktoré sa malo dostať nad 5 ratingov s podielom nad 15 %. Šou sa však od jesene potýka s prepadom sledovanosti. Takto pred rokom práve reprízy Milujem Slovensko vysoko bodovali, dostávali sa od 7 aj po 9 ratingov.

Z minulotýždňovej tesnej pozície lídra spadla rovno na tretie miesto večera šou Veľký balík, ktorá od tohto roka vystriedala v piatkový večer Všetko, čo mám rád. Tentokrát mala podliezť 5 ratingov s podielom len pod 14 %. Joj sa tak obnovuje problém, ktorý mala v minulosti s piatkami dlhodobo a opäť v tento deň prepadáva. V univerzálnej cieľovke, paradoxne, mal Veľký balík vyhrať s 360-tisíc divákmi, Milujem Slovensko si malo pozrieť cez 340-tisíc divákov, komédiu Markízy vyše 335-tisíc.

Z menších staníc uspela Plus s filmom Divé svine, ktorý sa mal hýbať okolo 7,5 %, film Keď láska chutí na Doma podliezol 6 %. Vtierka Castle na Wau šla pod 5 %, Myšlienky vraha na ňu nadviazali výkonmi pod 4 a takmer 5 %, Vojna svetov na Dajto podliezla 4 %.

Jednoznačne najsledovanejším programom dňa sa stali v piatok Oteckovia, ktorí pokračujú v januárovom valci. Podobne ako v stredu vyskočili, keď sa dostali nad 10 ratingov s podielom až cez 34 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s vyše 13 %. Televízne noviny v podieli mali uhrať 28,5 %, Noviny zas len 20,5 %. V celkovom počte divákov TN-ky sledovalo 550-tisíc divákov, Noviny ich nasledovali s takmer 530-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor