Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Joj sa v hlavných správach ospravedlnila Dankovi! Jeho telefónne číslo sa do obehu dostalo po druhýkrát

Televízia zareagovala na chybu, ku ktorej došlo v piatkových Novinách.

Andrej Danko je v týchto týždňoch stredobodom politického diania. Koaličná kríza vyvolaná vypovedaním koaličnej zmluvy zaplavila médiá, pričom jedna z televíznych reportáží k tejto téme priniesla Dankovi starosť navyše. Joj sa nechtiac v piatkových hlavných Novinách podarilo zverejniť telefónne číslo na predsedu parlamentu, keď sa s ním snažila telefonicky skontaktovať, čo sprevádzala pohľadom na displej mobilného telefónu so záberom na Dankove číslo.

Joj na pochybenie zareagovala v pondelok, keď sa v závere Novín Dankovi ospravedlnila. Situáciu vysvetlila zlyhaním rastrovania, ktoré síce pri príprave reportáže mala vykonať, no po technickej chybe sa priamo vo vysielaní objavil záber bez rozmazania citlivého údaju. Joj po odvysielaní Novín záznam spravodajskej relácie upravila a jej reprízu odvysielala už s rozrastrovaným číslom. Rovnako túto verziu správ zaradila aj do archívu.

Nie je to pritom po prvýkrát, čo sa číslo na Andreja Danka dostalo verejne do obehu. Úmyselne ho všetkým svojím klientom rozposlal začiatkom tohto roka majiteľ RegioJetu, Radim Jančura, ktorý takto zareagoval tak na spory s predsedom parlamentu. “Pána Danka si platíte zo svojich daní, je to de facto váš zamestnanec, je morálnou povinnosťou vami plateného politika na vašu slušnú SMS odpovedať,” napísal Jančura v otvorenom liste po tom, čo RegioJet skončil s prevádzkou IC vlakov na trase Bratislava – Košice. Zaujímavosťou je, že len pred pár dňami minister dopravy, Árpád Érsek, kritizoval aktivity Andreja Danka v súvislosti s RegioJetom.

Čítať viac...
Nahor