Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj je po piatich rokoch od vstupu do Česka spokojná, plánuje posilňovať!

S hlavnou stanicou Joj Family sa dostala do zisku, pripravuje sa aj na rozširovanie vlastnej tvorby.

Joj plánuje v Česku posilňovať. Televízia vstúpila na výrazne segmentovaný a zaplnený český trh v roku 2015, kedy spustila svoju prvú prémiovú stanicu Joj Cinema. Filmový kanál vysiela v českom jazyku, pričom je dostupný pre obe krajiny.

O rok neskôr televízna skupina spustila u susedov aj prvý vlastný free tv kanál, ktorým chcela ísť zároveň vzorom pri boji s nelegálnym šírením slovenských staníc v Česku a, naopak, českých staníc na Slovensku. Na susedný trh vstúpila so stanicou Joj Family, ktorú profiluje najmä cez archívne lokálne seriály a staršie akvizície, ktorých spomedzi staníc, ktoré televízne skupiny spustili na susednom trhu ako náhradu za svoje hlavné kanály (Prima Plus, Nova International, Markíza International, Joj Family), ponúka a nakupuje výrazne najviac.

Joj je so svojím pôsobením u susedov po piatich rokoch spokojná. Potvrdil to generálny riaditeľ televíznej skupiny, Marcel Grega, v rozhovore pre Denník N.

Podľa jeho vyjadrení sa hlavná česká stanica Joj Family dostala do zisku, celkovo je televízna skupina na českom trhu piatou najväčšou skupinou.

„Naše stanice majú sledovanosť dohromady okolo dvoch percent. Takže so vstupom do Česka sme spokojní, a keď skončí toto postcovidové obdobie, budeme sa snažiť do našich českých televízií investovať tak, aby sme podiel ešte zvyšovali,“ povedal Grega.

Rovnako zároveň potvrdil, že stanice sa budú rozvíjať. Televízia len vlani urobila akvizíciu v podobe CS staníc, ktoré rebrandovala a oznámila posilnenie obsahu, celkovo v rámci pôsobenia na českom trhu bude chcieť navyše posilniť aj v oblasti lokálnej tvorby.

Tá sa objavovala mimo prebraných programov zo slovenskej Joj na hlavnej Joj Family, pre ktorú televízia vyrobila lokálnu Súdnu sieň, české IQ Taxi či pri štarte kanála rovno ťažiskovú šou Česko Slovensko má talent, ktorá šla v premiére práve na Joj Family. Tá je momentálne známa najmä starými česko-slovenskými seriálmi.

„Žil som štyri roky v Prahe a fascinovalo ma, ako staršie seriály a filmy pozerajú aj mladí ľudia. Pamätajú si hlášky, berú to ako kultúrne dedičstvo. Mne sa to páči, mám rád, ak si ľudia svoje kultúrne dedičstvo vážia. Na druhej strane, tieto seriály vám sledovanosť nezachránia, musíte investovať aj do výroby,“ uviedol šéf Joj.

Okrem Joj Family a Joj Cinema televízia na českom trhu ponúka aj kanály CS Film, CS History a CS Mystery.

Čítať viac...
Nahor