Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

JOJ sa nepáči, že operátori ponúkajú jej stanice z archívu

Niekoľkotelevíznych operátorov ako Slovanet, Satro či Antik ponúka pri viacerých televíznych staniciach niekoľkodenný archív. Diváci tak nemusia program sledovať v reálnom čase, kedy ho ponúka televízia a pri tom oň neprídu. Joj sa však aktuálne zavedený model nepozdáva. Pre jej stanice Joj, Plus a Wau žiada operátorov o stiahnutie tejto služby, súhlas na ňu totiž od Joj Group nedostali.

„Poskytovatelia takýchto služieb majú od nás momentálne súhlas len na retransmisiu. Všetky ostatné služby spojené s našim televíznym obsahom poskytujú bez nášho súhlasu,“ povedal pre portál Živé.sk Manažér divízie platených kanálov TV JOJ Andrej Miklánek.

Joj však ďalej upozorňuje, že nechce vo vývoji nových služieb brániť, aktuálny stav je však v rozpore s obchodnými záujmami Joj Group. „Ponúkame partnerom veľmi dlhú cenovú nábehovú fázu, aby mali dostatočne komfortný priestor nové služby na trhu lokalizovať a aby sme minimalizovali ich obchodné riziko,“ dodal pre Živé.sk Miklánek. Ako portál uvádza, televízia navrhla operátorom podmienky, za ktorých je ochotná vývoj podporiť.

Čítať viac...
Nahor