Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj s Profesionálmi nekončí! Na nižšie čísla zareagovala zmenou, vráti sa aj Krajčiová

Najúspešnejším sitkomom na Slovensku sa po Susedoch stali jednoznačne Profesionáli. Tí sa túto jar po takmer dvojročnej pauze vrátili na obrazovky s novými epizódami, no vo štvrtkovom prime-time televízii podiely vysoko nad priemerom stanice zatiaľ neprinášajú. Televízia sa nevzdáva.

Joj s Profesionálmi nekončí. Napriek tomu, že sa sitkom v  ostatnom čase vytráca z programu, neznamená to jeho postupný koniec vo vysielaní. Televízia s ním ráta aj naďalej, pričom chce odvysielať všetky plánované epizódy. Nepozastavila ani jeho výrobu. „Na jarnú sezónu sme mali naplánovanú výrobu 19 častí,“ hovorí PR manažérka Joj Katarína Nosková. Po finále Súboja národov, ktoré prebehne tento štvrtok o 21:30, tak televízia odvysiela ešte päticu epizód. „Vysielať sa budú takmer do konca júna,“ dodáva Nosková.

Televízia zároveň potvrdila ambíciu pokračovať vo výrobe seriálu aj na jeseň. „So sitkomom Profesionáli rátame aj v jesennej vysielacej štruktúre,“ potvrdila Nosková. Ide tak o tretí premiérový seriál, s ktorým televízia počíta aj na jeseň. V pláne je vysielanie novinky Doktorka Ema so Soňou Norisovou a pokračovanie Paneláku. Známa je aj novinka Vila Rozborila V siedmom nebi.

V súčasnosti stále prebieha výroba častí jarnej série, pričom sa televízia rozhodla urobiť zásadnú zmenu. Epizódy Profesionálov skrátila. „Epizódy, ktoré aktuálne nakrúcame, sme skrátili na 35 minút, čím sme dej zdynamizovali,“ prezradila Nosková. Tvorcovia tak znížili počet obrazov na epizódu a opustili model zavedený od začiatkov seriálu, v ktorom mala jedna časť dĺžku priemerne 42 minút. Napriek skráteniu epizód Joj zachováva dva brejky v seriáli.

Do natáčacieho cyklu sa po materskej pauze koncom apríla zapojila aj Helena Krajčiová, ktorá sa ešte skôr stihla vrátiť na pľac Búrlivého vína. Televízia pripravuje v súvislosti s návratom Skarlet Balážikovej do deja prekvapenie. „Scenáristi sa spolu s Helenkou Krajčiovou dohodli, že Skarlet zostane tučná. Pre Helenku je táto podoba Skajky spestrením. No na jeseň môže byť všetko inak,“ povedal Stano Guštafík, scenárista Profesionálov a šéfdramaturg Joj.

Čítať viac...
Nahor