Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Joj s Primou odklepli reštart Zlatej masky: Po stopke highlightom jesene, zmeniť môže vysielací deň!

Zlatá maska sa po prerazení vo svete mala stať túto jar hlavnou ťažiskovou novinkou roka na Slovensku aj v Česku, pre koronakrízu svoj nástup stiahla.

Nová svetová večerná šou Zlatá maska sa o svoj nástup na slovenskom a českom trhu pokúsi po druhýkrát.

Veľkú novinku, ktorú spoločne pripravili televízie Joj a Prima, zastavili stanice po prepuknutí koronakrízy len pár dní pred jej plánovaným štartom, ktorý mal prebehnúť v piatok 20. marca. Televízie oznámili stopku pre ich nosnú jarnú šou v utorok 17. marca, kedy už kríza prepukla aj u nás naplno.

Televízie Zlatú masku nakrútili iba vo februári a tak ich čakalo mnoho postprodukčnej práce, šou tak zastavili ešte pred jej rozbehom. „V tejto chvíli je najdôležitejšie zdravie našich zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí v predchádzajúcich dňoch nepretržite pracovali na postprodukcii šou. Ide o tímy ľudí v strižniach, zvukovýrobe, v grafických štúdiách, a tiež o tímy ľudí, ktorí pracujú na prome relácie a mnoho ďalších,“ uviedla vtedy hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová.

Pod rozhodnutie sa podpísala aj už jasná ekonomická kríza, keď všeobecne médiám vypadli markantné zdroje príjmov z reklamy. Markíza z tohto dôvodu radikálne vyškrtala zo štruktúry všetky premiérové programy mimo ťažiskovej šou Superstar a začala s veľkým šetrením. Joj s RTVS, naopak, programy, ktoré mohli dovysielať či vyrábať, vysielali naďalej a kríza zasiahla ich ťažiskové šou. Zlatá maska sa do vysielania ani nedostala, verejnoprávna televízia zas musela tesne pred finále stopnúť tretiu sériu Zem spieva.

Joj s Primou sa už aktuálne mali dohodnúť, že Zlatú masku definitívne uvedú na jeseň. Miesto jari sa tak stane ich nosnou šou v druhej polovici roka, ktorá bude pre televízie kľúčová aj s ohľadom na opätovné rozbehnutie reklamných kampaní.

Televízie by mali mať pripravenú desiatku epizód Zlatej masky, ktorých postprodukciu realizujú aj v letných mesiacoch. Nástup šou sa očakáva od septembra, vydrží im tak do prvej polovice novembra.

Zlatá maska sa pritom pri opätovnom uvedení na slovenský a český trh môže dočkať iného nasadenia, než s akým chceli televízie vyrukovať na jar.

V jarnej štruktúre televízie vybrali šou piatkový prime-time. Hlavné zábavné programy na piatky profiluje najmä Prima, keď tam vysielala vlani Česko Slovensko má talent či túto jar Máme radi Česko. Joj to skúšala skôr s pôvodnými seriálmi či menšími zábavnými programami ako Všetko, čo mám rád. Ostatne sa jej v piatky darilo najmä s filmami.

Podľa zákulisných informácií nie je nasadenie šou Zlatá maska na piatky v rámci jesennej sezóny hotovou vecou. Jesenné štruktúry budú mať inú podobu, ako tie jarné, čomu by sa mohlo prispôsobiť aj nasadenie novinky.

Piatky sa na Slovensku na jeseň zaplnia premiérovou tvorbou, ktorá už má svojich stabilných divákov. Okrem Jednotky, ktorá po jarnom Čo ja viem bude na jeseň vysielať deviatu sériu zábavnej relácie Milujem Slovensko, vyplní Markízy piatky duelmi v poradí dvanástej série reality šou Farma.

V Česku sa zas predsa môže realizácie dočkať nová séria Tvoja tvár znie povedome. Napriek pôvodným správam, podľa ktorých mala Nova od výroby šou po kríze pre tento rok upustiť, by Tvoju tvár mala predsa realizovať. Šou pritom aj posledné roky vysielala soboty, kedy však profilovala ťažiskové programy všeobecne. Zmena nastala až túto jar, kedy vysielala Superstar spolu s Markízou v nedele. Predošlú sériu ešte vysielala v soboty, narozdiel od Markízy. Realizovanie Tvoja tvár znie povedome pre budúcu jeseň nie je vylúčené ani na Slovensku, kde by s určitosťou na Markíze bežala v nedele.

O formáte The Masked Singer
Masked Singer je originálna spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami – hádačmi a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celotvárové masky. Pod maskami sa môže skrývať ktokoľvek, nielen spevák, ale i športovec, moderátor či hocikto neočakávaný. Na identitu osobností pod maskou sa v priebehu šou snažia prísť nielen diváci, ale aj pravidelné známe osobnosti v štúdiu v roli hádačov. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.

Zlatá maska sa na svetovom televíznom trhu zaradila k malému množstvu nosných šou programov, ktoré svojím námetom a celkovým spracovaním dokázali priniesť svieži vietor a prerazili do celého sveta. V originále The Masked Singer nastúpil na vlnu po formátoch ako Got Talent, Superstar, The Voice alebo Tvoja tvár znie povedome. Hitom sa stal na viacerých trhoch, posledne túto jar v Maďarsku, kde sa po nástupe stal dokonca najsledovanejším programom na trhu.

Čítať viac...
Nahor