Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj s návratom Mojej mamy od augusta mení program aj podvečer: Definitívne rieši problém s prvými správami!

Nestabilita poobedného programu Joj už viackrát pohla s vysielacím časom prvého podvečerného spravodajstva televízie, teraz sa presunie do ďalšieho nového slotu.

Joj od pondelka vracia po sezónnej pauze dennú kuchársku šou Moja mama varí lepšie ako tvoja a s ňou sa pripravuje aj na úpravu podvečerného programu. Zmena nastane už od budúceho týždňa, pričom má byť základom pre trvalú zmenu v najbližšom jesennom období.

Televízia z Koliby po čase opäť pohne s vysielacím časom svojho prvého poobedného spravodajstva. Tomu najtradičnejšie patrí čas o 17. hodine, kedy svoje prvé správy vysiela aj Markíza. Kým tá ich v tomto nastavení vysiela bez pohnutia, Joj v ostatných rokoch urobila s Novinami o 17 niekoľko zmien. Najprv sa pri snahe o rozšírenie zábavného pásma s Mojou mamou a Uhádni môj vek presunuli na 16:00, o pár mesiacov neskôr im patril čas aj o 16:30, keď Moju mamu vysúvala Joj na 17. hodinu.

Najväčší problém Joj s podvečerným spravodajstvom je jeho stopáž. Pri vysielaní o 17. hodine ho často naťahovala až na takmer hodinu, nakoľko v prípade začiatku nasledovného programu o 18:00 k správam nemala dvojičku. Aktuálne tento priestor vypĺňa polhodinové IQ Taxi.

Joj tak pristúpi k zmene, ktorá má riešiť práve tento problém. Dnes by už naposledy mala odvysielať Noviny o 17, ktoré od pondelka spoločne s nástupom Mojej mamy opäť nazve čisto Noviny a ich štart posúva na 17:30. Od budúceho týždňa, kedy už nebude mať k dispozícii ani epizódy IQ Taxi, sa tak vyhne problému s minutážou a nebude podvečerné správy viac naťahovať.

Táto zmena by mala byť trvalá a preniesť sa aj do jesennej sezóny. Markíza bude naďalej o 17. hodine vysielať Prvé Televízne noviny na ktoré o pol šiestej nadviaže Reflex, práve s ním sa budú po novom podvečerné správy Joj prekrývať. Markíza zároveň od septembra prinesie na podvečer dennú lotériovú novinku s Tiposom, v rozsahu piatich minút bude vysielať formát Lovci peňazí, ktorý pobeží celú jeseň pred Oteckami. Tipos tak využije lukratívny čas, vďaka čomu Markíza a tvorcovia zarobia 1,4 milióna eur.

Čítať viac...
Nahor