Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj s Hotelom nakoniec prekvapí, potvrdila dvojité nasadenie! Za sklom sa zatiaľ nevráti, štartuje nové O 10 rokov mladší

Televízia už naznačila plán vrátiť vlaňajšiu stiahnutú kriminálku Za sklom ešte v hlavnej časti jarnej sezóny, v avizovanom okne sa však neobjaví.

Joj v pondelok absolvovala tlačovú konferenciu k novému seriálu Hotel, na ktorej potvrdila nasadenie jedného z hlavných seriálov jari. Televízia už prednedávnom avizovala, že ho uvedie v stredajšom okne po tom, čo v ňom dobehne druhá séria Prázdnin, no nakoniec to nebude jediný deň, v ktorom pobeží.

Televízia totiž v pondelok novinárom potvrdila, že s Hotelom ráta hneď dvakrát do týždňa. Uvedie pritom len prvú sériu seriálu, ktorá má celkovo osem častí, druhú sériu, ktorú už vlani avizovala pre tento rok, ešte len pripravuje. Hotel totiž okopíruje nastavenie Prázdnin a Joj ho tak bude vysielať v stredy a piatky. Seriál odštartuje v stredu 4. apríla, a to rovno dvomi časťami po sebe. Joj tak seriál vydrží do konca apríla.

Hotel si na svoje nasadenie musel počkať dlhší čas. Televízia s ním rátala už minulý rok, nakoniec si ho ponechala do tejto sezóny. Pre Joj ide o ďalší z náročnejších projektov, do ktorých sa popri Za sklom či 1890 pustila. Romanticko-komediálna miniséria je prvým seriálom, na ktorom pracoval filmový producent a režisér Michal Kollár. Scenár pripravili Zuzana Krížková a Juraj Raýman, produkčne ide o ďalší seriál Danice Hričovej. Túto jar z jej produkcie už televízia uviedla Vlkov, aktuálne prepadávajú aj v neskorších hodinách.

V programových plánoch už pritom televízia začala naznačovať aj návrat vlani stiahnutej druhej série Za sklom. Najprv programovou zmenou zaradila na Wau reprízy prvej série, ktoré sa v okne o 22. hodine hýbu aktuálne nad priemerom stanice s približne 4 podielovými bodmi, v piatok 6. apríla už navyše na hlavnej Joj avizovala pokračovanie druhej série. Nakoniec na piatky zaradila Hotel.  Joj druhú sériu kriminálky prestala vysielať v novembri minulého roka hneď po prvej časti, rozhodla sa tak pre jej výkonnosť, keď sa rating zastavil len na 4,7 %. Televízia v tom čase priznala zlý vysielací čas, keď kriminálku zaradila až do druhého večerného okna. Zároveň v minulosti viackrát zdôrazňovala, že je seriál jedným z najdrahších v jej produkcii.

V apríli spustí ďalší program aj Markíza. Na obrazovky vráti šou O 10 rokov mladší, predstaví pritom jej novú podobu s vynoveným konceptom aj novou moderátorkou, speváčkou Máriou Čírovou. Tá je aktuálne najpopulárnejšou speváčkou podľa hlasujúcich v ankete OTO 2017. Markíza mala v pláne vrátiť O 10 rokov mladší už na prelome februára a marca, nakoniec šou ponecháva až na apríl. Ako sme avizovali dávnejšie, jej zámerom je zaradiť ju za utorňajšiu šou o chudnutí Najväčší víťaz, ktorá sa však neteší ani priemerným výkonom stanice. Či do návratu O 10 rokov mladší vo svojom čase vydrží, je otázne. Šou s Máriou Čírovou sa vracia od 3. apríla o 22. hodine.

Čítať viac...
Nahor