Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj úspešne prepojila dej seriálu s realitou. Na Facebooku vyvolala doslova hystériu

Televízii sa úspešne podarilo prepojiť dej jej seriálu s realitou. Na sociálnej sieti tým však vyvolala doslova hystériu, Facebook ju vyriešil zablokovaním.

Joj sa podarilo účinne prepojiť dianie v seriáli Panelák s realitou. Seriálová dôchodkyňa, Jana Nitschneiderová, sa v seriáli rozhodla založiť konto na Facebooku a televízia neváhala a seriálovej postave účet na sociálnej sieti založila aj v skutočnosti. Prostredníctvom webovej stránky vyzvala fanúšikov, aby si pani Janku pridali medzi svojich priateľov a odozva ju zaskočila.

Televízia najprv dôchodkyni vytvorila osobný profil, do ktorého si môžete pridať maximálne 5000 priateľov. Fiktívny profil však zaznamenal mimoriadny nárazový počet žiadostí o prijatie priateľstva, ktorý povolený počet mal výrazne prekročiť, čo administrátori sociálnej siete vyhodnotili ako porušovanie pravidiel a účet zablokovali. Na druhý pokus už televízia seriálovej postave založila facebookovú stránku, ktorú „lajklo“ dodnes vyše 7500 užívateľov.

Veľký záujem o profil seriálovej Nitschneiderovej na Facebooku ovplyvnil dokonca aj tých, ktorí seriál nesledujú. Menovkyni postavy z Paneláku, ktorá žije v Česku, začali po výzve na televíznom webe chodiť stovky žiadostí o prijatie priateľstva. „„Ľudia, nebláznite, som síce Jana Nitschneiderová, ale nie tá zo seriálu Panelák. Tak mi neposielajte žiadne odkazy a žiadosti, nájdite si profil pani Janky zo seriálu,“ napísala reálna Jana Nitschneiderová. Napriek tejto nechcenej zhode mien treba uznať, že televízia tento raz využila ponúknutý potenciál na výbornú.

Čítať viac...
Nahor