Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj reaguje: S väčšinou operátorov problém nemá, smeruje k podpísaniu kontraktov!

Narozdiel od operátorov však problém vidí v samotnej asociácií, ktorá dnes rozposlala výhražnú tlačovú správu.

Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií (APKT) v stredu prišla s radikálnym vyhlásením, podľa ktorého sú niektorí operátori, ktorých združuje, pripravení vypnúť signál staníc Joj, Plus a Wau. Dôvodom majú byť podmienky Joj pre nové dohody, ktoré operátori nie sú schopní akceptovať.

Televízia na dnešnú veľkú tému zareagovala. Tvrdí, že s operátormi v APKT problém nemá, keď s nimi začala rokovania na individuálnej úrovni, pričom až na tri výnimky smeruje k podpísaniu nových dohôd. „V apríli sme požiadali vedenie APKT, aby oznámili svojim členom, že sa na úrovni vedenia asociácie nedohodneme a JOJ začala rokovať o podmienkach nových zmlúv priamo s jednotlivými operátormi. Do asociácie patrí 22 operátorov, z nich traja neodpovedajú na naše snahy o komunikáciu, s ostatnými členmi prebiehajú bezproblémové bilaterálne rokovania, ktoré smerujú k podpísaniu kontraktov,“ uvádza v stanovisku Joj.

Tá vidí za súčasnou napätou situáciou samotnú asociáciu, ktorá podľa nej marí rokovania a vedie lživú kampaň: „Ohradzujeme sa voči klamlivej kampani zo strany APKT. Nie sme však prekvapení rétorikou tejto asociácie, ktorej vedenie od začiatku pristupovalo k našim rokovaniam deštruktívne. Rokovania prebiehali od novembra minulého roku, no vždy, keď sme sa priblížili k nejakému riešeniu, na nasledujúcom stretnutí ho APKT dementovalo.“

Okrem APKT združuje ďalších operátorov Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie (SAKT). S ňou podľa vlastných slov televízia žiadny problém nemá. „Na rozdiel od APKT, SAKT rokuje s TV JOJ veľmi profesionálne. SAKT združuje 89 prevádzkovateľov káblovej retransmisie, spolupracuje s nami na tvorbe zmlúv a so žiadnym operátorom neevidujeme konflikt,“ dodáva Joj.

Čítať viac...
Nahor