Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Joj radikálne zbrojí: Okamžitá zmena v sobotu, vyťahuje nový vlastný seriál! Od februára posilní

Televízia chce okamžite posilniť najslabšie večery, novú konkurenciu dostane Markíza najmä v piatky.

Joj na začiatku týždňa predstavuje balík zmien. V týždeň, kedy do programu vracia jednu zo svojich stabilných posíl V siedmom nebi, sa rozhodla zasiahnuť do ďalších dní, pričom nečakane vytiahnuť nový seriál.

Už vlani na jeseň sme vás informovali o tom, že sa očakáva nasadenie vtedy ešte pripravovaného rodinného komediálneho seriálu Bola raz jedna škola, ktorý si nakoniec Joj ponechala do tohto roka. Markíza na jeho minuloročnú prípravu zareagovala spustením prípravy vlastného seriálu zo školského prostredia Pán profesor, ktorého nasadenie pred pár dňami po exkluzívnych informáciách Mediaboom.sk oficiálne potvrdila pre túto jar. Zaujímavosťou je, že oba seriály vychádzajú z výrazne úspešných zahraničných predlôh, Pán profesor z nemeckého originálu Der Lehrer, Bola raz jedna škola z dvosezónneho holandského seriálu Lice Mother (De Luizenmoeder ), ktorý pravidelne dosahoval troj- až päťmiliónovú sledovanosť.

Joj ju však nakoniec s jej seriálom predbehne. Novinku Bola raz jedna škola vyťahuje zmenou pôvodných plánov zverejnených minulý týždeň už vo februári, dokonca o necelé tri týždne. Odštartuje ho v piatok 14. februára o 20:35, avizuje dve časti za sebou. Seriál má celkovo 10 častí. Pôvodne na tento valentínsky večer plánovala uviesť premiérový film s Jennifer Aniston, Juliou Roberts a Kate Hudson Deň matiek, presúva ho na sobotu 15. februára.

Joj od utorka začala aj s promom na nový seriál, nasadila do vysielania prvé promo, v ktorom predstavuje detských hrdinov. „Nový slovenský rodinný komediálny seriál o netradičnej škole, ktorá ako jedna z prvých vzdelávacích inštitúcií funguje na základe európskeho systému vzdelávania. Hlavná hrdinka Hana sa po rozvode presťahuje do mesta a svoju dcéru prihlási do školy, v ktorej ako v jednej z prvých vzdelávacích inštitúcií funguje európsky systém vzdelávania. Rodičia sa musia v škole zapájať do mnohých aktivít, pri ktorých sa dostávajú do komických konfliktov. Hana si len ťažko zvyká na nový život a často sa nechtiac ocitá v humorných a poriadne zamotaných situáciách. V seriáli zažiaria nielen známi a obľúbení slovenskí herci, ale aj nové detské hviezdy,“ uvádza Joj k seriálu, ktorý prezentuje aj podtitulom „Bola raz jedna škola, aká tu ešte nebola“.

Prvé promo na seriál Bola raz jedna škola

Joj pri novom seriáli stavia na silnom obsadení, podarilo sa jej zlákať napríklad hokejistu Mariána Gáboríka, ktorý sa bude objavovať v novinke ako telocvikár. Po dlhom čase sa v novom seriáli v pravidelnej úlohe objaví zároveň Diana Mórová, Mirka Partlová či Gabriela Dzuríková, neopozeranými na obraze Joj sú napríklad herci Marek Majeský či Vica Kerekes. Ďalej hrajú tiež Ady Hajdu, Helena Krajčiová, Jana Valocká, Barbora Švidraňová, Anna Šišková, Roman Poláčik, Barbora Andrešičová, Juraj Hrčka, Kamil Mikulčík, Milo Kráľ alebo Diana Velčická.

Bola raz jedna škola v piatky pobeží v konkurencii aktuálne vedúcej kvíz šou RTVS Čo ja viem, ktorej sa darí výrazne predbiehať zábavný kvíz Markízy Dobre vedieť. Tá sa s premiérami svojej šou trápi v podpriemeroch, a to napriek aktuálnym podpriemerným výkonom Joj, plánuje ju však vysielať aj naďalej. Dobre vedieť tak dostane zostrenú konkurenciu, ktorá nastúpi ešte pred štartom Bola raz jedna škola. Joj totiž tento týždeň naposledy v piatok uvedie neúspešný akvizičný seriál Lovci pokladov, ktorý skončí v prime-time o týždeň skôr, na budúci piatok už zaraďuje premiéru mysteriózneho krimi trileru Snehuliak a posledné dve časti Lovcov pokladov uvedie v ich doterajšom reprízovom okne v nedeľu ráno.

Už od tohto týždňa totiž robí Joj zmeny aj v sobotnom prime-time. Tam od januára stavila na zábavu, najprv odvysielala dve premiéry Všetko, čo mám rád, od minulej soboty vytiahla ďalšie nové časti Rozum v hrsti. Šou jej však výrazne prepadla, a tak ju okamžite zo sobotného prime-time zosúva do druhého pásma za 22:30. Miesto nej uvedie najbližšie komédiu Mike a Dave zháňajú baby, o týždeň neskôr to bude komédia Špión, ktorý mi dal kopačky.

Práve na soboty Joj od tohto týždňa bude fixovať filmy, aj hlavné sezónne premiéry. Už od prvej februárovej nedele 2. februára vracia totiž na nedele rodinnú reláciu V siedmom nebi, ktorú už tradične vysiela na konci roka a následne po krátkej pauze v jarnej sezóne. Siedme nebo prichádza do okna, ktoré najmä v univerzálnej cieľovke okupuje nový seriál RTVS Hniezdo, ktorý sa ostatnú nedeľu vyšvihol mimoriadne vysoko. Navyše, od polovice februára, ako sme vás už informovali, nastúpi na nedele spevácka šou Markízy Superstar.

Joj zároveň upravuje aj denné plány. Od začiatku februára, a teda najbližšieho pondelka, chystá na poobedie návrat repríz Česko Slovensko má talent a zároveň na 15:50 presúva kvíz IQ Taxi, z ktorého začne postupne uvádzať nové časti. Predchádzať budú jednej epizóde Policajtov v akcii, ktorí aktuálne bežia zdvojení.

Čítať viac...
Nahor