Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj prinesie na Slovensko ďalšiu novinku: Spúšťa prípravu svojej najväčšej kvíz šou, poznáme detaily! Pozrite si ukážku

Joj sa rozbehla v príprave nových kvíz formátov, nakrúti v poradí už piaty.

Už štyri nové kvízy ohlásila aj vyrobila televízna dvojka, ktorá sa tak po rokoch opäť vracia k tomuto typu súťažných formátov. Práve Joj ich mala v histórii niekoľko, v rokoch 2006 a 2007 vysielala naraz dokonca tri denné šou, ktorými vypĺňala svoje poobedné pásmo.

Minulý rok sa Joj opäť pustila do nakrúcania nových kvíz formátov, ktoré chce postupne nasadiť na obrazovky tento rok. Ako prvé štartuje IQ Taxi s Máriom „Kulym“ Kollárom, ktorému verí v náročnom podvečernom čase po 18:20. V zálohe tiež má formáty Po škole, Plus mínus a šou Pošli ďalej, ktorú už stihla divákom predstaviť večerným špeciálom vlani. Viac o spomínaných formátoch v tomto článku.

K pripravenej štvorici súťažných programov sa už čoskoro pridá ďalší. Joj spustila nábor do svojho dosiaľ najväčšieho kvízu s názvom Lucky Room, s ktorým by mohla mať ambíciu preraziť podvečer v kľúčovej časti sezóny počas obchodne dôležitého obdobia. Kedy s formátom ráta na obrazovky zatiaľ nie je jasné.

Lucky Room je väčšou dennou štúdiovou šou, ktorú licencuje turecká spoločnosť Global Agency. Do súťaže sa prihlasujú skupiny rodinných príslušníkov, kolegov alebo priateľov, zvčajne nie viac ako päť v každej skupine. V každej hre hrajú tri skupiny súťažiacich.

Priamo do štúdia sa dostáva vždy jeden zo skupiny a tak proti sebe hrajú traja súťažiaci. Zvyšní členovia sa nachádzajú vo zvukotesnej miestnosti, tzv. „lucky room“. Príslušníci v tejto miestnosti nepočujú a nevidia, čo sa deje v štúdiu. Tam medzitým prebieha hra, v ktorej moderátor kladie trojici hráčom otázky a ten z nich, ktorý je k správnej odpovedi najbližšie, je vizuálne spojený s miestnosťou „lucky room“. Práve jeho rodinní príslušníci či priatelia rozhodnú o tom, koľko peňazí za odpoveď skupina nahrá. Ich úlohou bude iba jediné, vybrať číslo od 1 do 5, pod ktorými sa skrývajú rôzne výhry. Aké to sú, vidia iba diváci a hráči v samotnom štúdiu.

Do finále postupuje tá rodina alebo skupina, ktorá bude mať po všetkých otázkach nahratých najviac peňazí na svojom konte. Vo finále sa už stretáva celá skupina spoločne a hrajú o maximálnu možnú výhru. Joj sľubuje hru denne o desaťtisíce eur, čo je v prípade denných hier výrazne viac ako je na našom trhu zvykom. Na súťažiacich čaká finálová otázka, ku ktorej dostanú aj štvoricu možných odpovedí. Pokiaľ dokážu okamžite vybrať tú správnu, odnášajú si z hry svoju maximálnu výhru. Pokiaľ si nie sú istí, majú možnosť dvakrát požiadať o eliminovanie jednej nesprávnej odpovede. Zakaždým sa ich bank zníži o polovicu. Pokiaľ ani pri dvojici možných odpovedí nevyberú tú správnu, odchádzajú z hry bez peňazí. Ukážku z hry Lucky Room nájdete v tomto videu.

Čítať viac...
Nahor