Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj prichádza na Pluske so zmenou: Stanicu posilní filmami, sitkomy podvečer zmiznú! Mení štart večerného vysielania

Najstaršia menšia stanica na Slovensku vlani začala strácať dych, Joj sa ju chystá posilniť.

Rok 2019 odštartovala Joj aj zmenou na svojej menšej stanici Plus. Tú od tohto roka začína profilovať ako filmovú, pričom do vysielania nasadila aj výpravnejšiu kampaň, v ktorej dáva dôraz na najdôležitejšie hlavné večerné okno stanice.

Zmena sa dotkne hneď dvoch výrazných čŕt stanice. Kým tá doteraz alternovala večer hlavnú Joj a začínala hlavný program so staršou sestrou súčasne, od tohto týždňa menšia stanica upravuje začiatok vysielania hlavného programu na 20:10. Plus má ambíciu tento čas zafixovať a upraviť natrvalo. Zároveň Joj prostredníctvom kampane pre menšiu Plusku avizuje, že odteraz bude v hlavnom okne ponúkať iba filmy. Tie nasadzovala dominantne aj doteraz, večer sa však v jej vysielaní vyskytovali aj seriály. Tie tvorili jej dominantu v minulosti, neskôr však prešli na Wau, ktorá sa zas zmenila na seriálovú stanicu.

Plus už vlaňajška nasadzuje do prime-time čoraz viac áčkových filmov. Tento týždeň odvysiela napríklad aj filmy Dobrý ročník, Česká spojka alebo Star Wars: Sila sa prebúdza. Najväčším večerným konkurentom stanice je Dajto, ktoré sa však profiluje na vysielanie akčných filmov. Plus posilní nasadzovanie filmov aj v ďalších slotoch, viac sa ich začína objavovať v druhom večernom pásme, rovnako tak podvečer cez víkendy.

Druhou veľkou zmenou Plus od tohto týždňa je vyškrtnutie tradičného sitkomového okna po 19:30, ktoré bolo zároveň najsilnejším pre túto stanicu. Platilo to najmä v minulosti a pri vysielaní seriálu Profesionáli, ostatné série, ale aj táto, začala už stanici slabnúť. Na Plus sa zároveň z Wau na podvečer presunula Súdna sieň.

Čítať viac...
Nahor