Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Joj prekvapuje: Nový emotívny seriál s Koleníkom a Pauhofovou odštartuje v rámci Siedmeho neba!

Joj štartuje jeden z jej hlavných projektov, urobí tak netradičným spôsobom.

V prvý marcový večer prebehne na televíznej obrazovke silný súboj. Kým Markíza bude vysielať tretí kasting novej série Superstar, ktorá jej minulý týždeň vystrelila do pozície vôbec najsilnejšieho programu týždňa u mladých divákov, RTVS predsa aj túto nedeľu odvysiela seriál Hniezdo, ktorý mala pôvodne vynechať a dať prednosť oslavám 100. výročia SND. Nakoniec to narýchlo zmenila.

Silný súboj nastane v tejto konštalácii preto, že ešte v čase, kedy Hniezdo malo túto nedeľu chýbať, sa Joj v súboji s Markízou rozhodla zmenou programu už na nedeľu 1. marca vytiahnuť štart novej emotívnej série Jenny, ktorou chcela predstihnúť nástup obdobnej série Markízy Červené pásky, ktorých štart naplánovala na utorok 3. marca. Seriál pritom pripravila práve v reakcii na Jenny, keď taktiež začala realizovať námet o ťažko chorých detských onkologických pacientoch.

Jenny mohla pôvodne pri štarte využiť uvoľnený slot Jednotky pri plánovanej absencii Hniezda a zabezpečiť si tak slušný nástup, keď je Hniezdo naďalej vôbec najsledovanejším seriálom sezóny s približne 550-tisíc divákmi, čím výrazne prekonáva aj denné seriály Oteckovia či Nový život. Zmenou programu však RTVS večerný súboj poriadne zostrila.

Joj ale tento týždeň ohlásila, že táto nedeľa bude v jej vysielaní mimoriadna. Nestane sa tak len pre štart Jenny, ale aj dosiaľ najväčšiemu vydaniu relácie V siedmom nebi, ktorá bude venovaná štyrom chorým deťom bojujúcim so vzácnou svalovou atrofiou, ktoré Slovensko spoznalo v predvolebnej kampani. Deťom môže pomôcť liek, ktorý je dostupný za približne dva milióny eur, a tak sa v celej krajine rozbehla veľká zbierka pre štyri rodiny.

Joj informovala, že už niekoľko týždňov pracuje na príprave špeciálneho Siedmeho neba, ktoré bude práve o týchto deťoch, ale najmä celoslovenskej zbierke, ktorú televízia v rámci V siedmom nebi realizuje. Medzitým už o zbierke prostredníctvom darcovských SMS informuje aj v rámci spotov vo svojom vysielaní, dnes tak deťom venuje celý večer.

Televízia navyše najnovšie prekvapila, keď informovala, že nový seriál Jenny uvedie v rámci nedeľného špeciálneho Siedmeho neba. Ako to bude vyzerať, nie je známe. Po zmene programu Joj len vsunula pred Siedme nebo seriálovú novinku na 20:35, reláciu následne avizovala na 21:15. Dá sa očakávať, že ju tak Jenny pri štarte plánuje vysielať bez brejku.

Podľa všetkého večer začne zo štúdia V siedmom nebi, kde moderátor Vilo Rozboril uvedie špeciálny večer aj tému nedeľného vysielania, do ktorého bude zakomponované aj uvedenie nového seriálu. Po ňom by tak malo, aj podľa programu, Siedme nebo pokračovať. Emotívny seriál o mladom dievčati bojujúceho s rakovinou bude po štarte televízia následne vysielať pravidelne od najbližšieho týždňa každú stredu o 21:35 po Novom živote.

Jenny je pre Joj jedna z kľúčových noviniek. Okrem silného príbehu dala dokopy zvučné obsadenie, keď hlavné úlohy stvárnia Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Zuzana Kronerová, hlavnú predstaviteľku hrá Bára Očenášová. Mladým hercom je aj Simon Štubniak (Curly Simon), ďalej hrajú napríklad Marián Mitaš alebo Vlastina Svátková. Seriál nakrúca režisér Peter Begányi v produkcii Piknik Pictures, ktorý stojí aj za seriálmi 1890 alebo Naši.

Rodinná séria má priniesť pohľad na život rodín, ktorých deti či mladých príslušníkov postihla zákerná choroba. Okrem emócií sa však nevyhne ani vtipným situáciám, ktoré patria k životu za akýchkoľvek okolností. Rovnako sa má seriál stať motiváciou a inšpiráciou pre tých, ktorí podobným osudom prechádzajú.

“TV JOJ chce poukázať na vážnu, no veľmi silnú, dôležitú a aktuálnu tému ťažko chorých detí a mladých ľudí, ktorá je v seriáli v podobe kvalitného scenára spracovaná prístupne pre všetky vekové kategórie, ľahko, emotívne a optimisticky – inšpiruje k nádeji a vypovedá o obrovskej sile rodiny, priateľstva, lásky a o dôležitosti komunikácie najbližšieho okolia v zložitých životných situáciách,” uviedla televízia.

Do prípravy série pritom zapojí aj odborníkov pracujúcich s onkologickými pacientmi. Odbornými garantmi seriálu sa stanú Národný ústav detských chorôb s Doc. MUDr. Alexandrou Kolenovou, PhD. a Národný onkologický ústav v Bratislave. “Vítame takúto formu spolupráce, v dnešnej dobe je veľmi dôležité komunikovať aj ťažké témy, najmä s detským pacientom, jemu zrozumiteľnou formou. Onkologické ochorenia sú síce ťažká téma, ale vhodné podanie a forma vedia v konečnom dôsledku pomôcť nielen pacientovi, ale aj rodičom detí, ktorí dennodenne bojujú o to najcennejšie. Tak, ako náš ústav začal nový typ terapeutickej komunikácie smerom k detskému pacientovi, tak toto je presne forma, ktorá pomáha aj nám, a aj rodičom a najmä deťom,”povedal Doc. MUDr. Ladislav Kužela, Csc, MPH, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb.

O seriáli Jenny
Seriál Jenny sa odohráva nielen v nemocnici, ale aj v škole i doma v rodine Jenny. Rozpráva príbeh o rakovine, ale rozpráva ho cez postavy, ktoré sú pripravené bojovať a nestratiť humor ani nadhľad. Bojovať v tomto prípade neznamená len vyliečiť sa. Jenny napriek chorobe bojuje o prvú lásku, jej otec o lásku po smrti ženy, ostatné postavy bojujú o svoje sny. Seriál nie je depresívny ani plný hnevu či ukazovania prstom. Všetci si uvedomujú, že to je len jedno zo štádií. Ďalšie štádiá so sebou prinášajú nádej a poznanie, že to najdôležitejšie, čo v živote máme a dôvod, prečo sa oplatí bojovať, je láska a rodina.

TV JOJ pripravila tento seriál so spoločnosťou Piknik Pictures v réžii Petra Begányiho, režiséra seriálov Naši, Semafor alebo 1890. Na prípravách seriálu sa podieľali aj odborní garanti – Národný ústav detských chorôb s Doc. MUDr. Alexandrou Kolenovou, PhD. a Národný onkologický ústav v Bratislave. V spolupráci s týmito inštitúciami chceme poukázať na vážnu, no veľmi silnú, dôležitú a aktuálnu tému ťažko chorých detí a mladých ľudí, ktorá je v seriáli v podobe kvalitného scenára spracovaná prístupne pre všetky vekové kategórie, ľahko, emotívne a optimisticky – inšpiruje k nádeji a vypovedá o obrovskej sile rodiny, priateľstva, lásky a o dôležitosti komunikácie najbližšieho okolia v zložitých životných situáciách.

Čítať viac...
Nahor