Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj prekvapila zdvojením Delukse, upraví aj stredajší program? Medzitýždenne posilnila (aktualizované)

Joj v priebehu októbra upravuje svoje večerné nastavenie, reaguje najmä na slot voči silnejúcej Farme.

Iba minulý týždeň sme vás informovali o programovej zmene, na základe ktorej sa Joj rozhodla od najbližšieho utorka vysielať v týždni hneď dve časti Za sklom. Uvádzať ich bude za sebou, s kriminálkou tak vyvrcholí miesto decembra už v polovici budúceho mesiaca.

Túto stredu pritom prekvapila, keď včera rovnako v dvojitom nasadení odvysielala komediálny seriál Delukse. Ten sa v dvojporcii uviedol iba pri svojom štarte na začiatku septembra, odvtedy Joj uvádza vždy len po jednej časti v týždni.

Joj sa však zdvojenie Delukse vyplatilo, keď si mala polepšiť nielen o jeden a pol podielového bodu s prvou časťou, ale najmä o takmer šesť podielových bodov v druhej časti večera. Televízii totiž v čase po 21:40 nefungovala nová talkshow Čau, Lujza, ktorú pochovával štart vysielania v čase záverečnej fázy Extrémnych premien, kam diváci zvykli prepínať na výsledok premeny. Zároveň Markíze funguje Farma, aj keď v stredy pre najneskorší vysielací čas dosahuje najnižšie ratingy. Čau, Lujza sa po novom zosunula až za 22:40, podielovo si prakticky nepolepšila a ostala podpriemerná.

Aktualizované: Televízia v pondelok potvrdila, že nateraz Delukse zdvojuje iba do konca októbra. V novembri opäť počíta s klasickým nasadzovaním jednej epizódy. Delukse by tak do finále malo dôjsť rovno na konci budúceho mesiaca, v stredu 27. novembra.

Čím Joj seriály v týždni nahradí, je otázne. Televízia už však potvrdila, že ako predchádzajúce roky ráta v druhej polovici sezóny s reláciou V siedmom nebi, ktorá tradične obsadí nedeľné večery. Z nich tak rodinná šou vytlačí filmy. Hovorí sa tiež o pripravenom návrate šou Všetko, čo mám rád, ktorá zas pravidelne chodievala v piatkové večery, kde Joj taktiež aktuálne uvádza filmy.

Čítať viac...
Nahor