Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj prehovorila o presune Búrky na WAU: Vraj to bol plán! Nahnevané diváčky „odškodnila“

Televízia z Koliby vyskúšala opäť na svojom hlavnom kanáli žáner telenovela, pričom jej pokus ani tento raz nevyšiel. Seriál kompletne – podľa plánu, presunula na WAU, pričom nahnevaným diváčkam ponúkla kompenzáciu.

„Búrka bola od začiatku plánovaná pre WAUku,“ oznámila Joj vo svojom oficiálnom stanovisku dôvod presunu telenovely Búrka: Dobrodružstvo lásky kompletne z hlavného kanála na menšiu ženskú stanicu. Televízia tak náhlou zmenou programu mala iba naplniť svoj plán. „Prvých desať častí telenovely bolo v premiére odvysielaných na JOJke, ďalšie si môžu diváčky pozrieť na WAU, pre ktorú bola Búrka pôvodne plánovaná,“ povedala hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová. Televízia zároveň dodáva, že sa telenovela na Joj dostala preto, „aby mala možnosť osloviť viac divákov“.

Mnoho divákov však kompletný presun telenovely na menšiu stanicu, aj keď do rovnakého času, pobúril, dôvodom mala byť absencia stanice v programovej ponuke ich operátora. Televízia tak pre nahnevané publikum pripravila vďačnú kompenzáciu, keď seriál ponúka zadarmo na sedem dní vo svojom internetovom archíve. Joj pri tom na webe archivuje epizódy vysielané v ranných hodinách na Pluske, kde televízia nevysiela seriál z reprízy, ale v premiére. Na Wau tak bežia „nové“ časti až s niekoľkohodinovým odstupom.

Čítať viac...
Nahor