Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

JOJ predstavila vlastné pokračovanie úspešnej Partičky – Kukátko: Kto si v ňom zahrá a o čo pôjde?

Televízia Joj chystá na nadchádzajúci rok 2014 hneď niekoľko výrazných projektov. Okrem návratu jej najúspešnejšieho sitkomu Profesionáli, vlastnej verzie najúspešnejšej speváckej šou v súčasnosti X Factor či nového dramatického seriálu Vdova, sa chystá vrátiť na obraz protagonistov úspešnej Partičky. Joj už oficiálne predstavila vôbec prvý javiskový sitkom Kukátko, v ktorom aj tento raz bude veľkú úlohu zohrávať improvizácia, no tento raz v inej forme. Kým v Partičke herci dostávali najrôznejšie úlohy, v Kukátku sa stanú predstaviteľmi nového seriálu, v ktorom budú mať danú zápletku, no obsah budú dotvárať vlastnou improvizáciou. Aj v Kukátku budú v pohotovosti slúchadlá spolu s divákmi. V istom momente autor formátu Dano Dangl zastaví hercov v hraní a v ich neprítomnosti diváci vyberú jednu z troch daných možností, ako sa má dej ďalej vyvíjať. Okrem iného budú jednotliví herci dostávať konkrétne úlohy, o ktorých však ostatní vedieť nebudú.

Osadenstvo Kukátka bude na rozdiel od Partičky nemenné, v hlavných úlohách sa objavia Petra Polnišová, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, nová tvár Agi Gubíková a Marián Miezga. JOJ nasadí Kukátko na pondelok po Paneláku, pričom prvý diel sitkomu spustí už 27. januára.

kukatko

Oficiálny text TV JOJ ku Kukátku:

Predstavte si manželský párik, ktorý po rokoch spolužitia jeden druhého miluje aj nenávidí súčasne. Gabika (Petra Polnišová) je večne nespokojná. Najmä so svojím „nepoužiteľným“ manželom, ktorý zo všetkého najradšej vysedáva pred televízorom a sleduje futbal. Navyše sa u nich objaví nová, sexi susedka Silvia, na ktorú poriadne žiarli. Alojz Kurej (Lukáš Latinák), Gabikin manžel, sa hnevu svojej manželky obáva ako čert kríža. Bol by najradšej, keby mu dala pokoj, neťahala k nim nikoho na návštevu a nechala ho sledovať futbal. Občas pokukuje po „fešnej“ Silvii, no to samozrejme Gabika nemôže zistiť, lebo by mal doma peklo.

Marián (Róbert Jakab), je Alojzov kamoš a Dušana (Juraj Kemka) neznáša. Najradšej by sa ho zbavil. Tiež pokukuje po peknej, no naivnej Silvii (Agi Gubíková), ktorú by každý chlap chcel dostať iba do postele. No on je do nej zamilovaný, ibaže o tom vlastne ešte nevie…  Silviu cez kukátko špehuje aj domovník Ščibrány (Marián Miezga), ktorý sa najradšej zjaví vždy tam, kde ho netreba. A naopak  – ak jeho služby niekto potrebuje, zdúchne a nikto ho nevie nájsť…

Tieto rodiny bývajú na tom istom poschodí jedného domu. Zápletka je síce daná, no obsah vytvárajú skvelí herci svojou improvizáciou. Režisér a herec Dano Dangl, jeden z tvorcov sitcomu, plní zároveň funkciu rozprávača, ktorý dej zastavuje či mení prostredníctvom slúchadiel, ktoré majú herci. Každý dostáva pokyny, o ktorých ten druhý nič netuší. Veľkú úlohu bude zohrávať aj publikum, ktoré má možnosť interaktívne vstupovať do deja.

Čítajte aj: Hrdinovia Sám doma po rokoch: Smrť, napadnutie priateľky aj najexpresnejší rozvod!

Čítať viac...
Nahor