Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj predstavila Ochrancov – od Súdnej siene budú mať ďaleko

Tvorcovia Súdnej siene dnes predstavili novinárom programovú novinku, ktorá sa vo vysielaní objaví už od 3. marca. Ochrancovia budú opäť riešiť problémy, no v úplne inom spracovaní.

Televízia Joj už od marca prinesie výrazný upgrade jej dlhoročného projektu Súdna sieň. V novinke Ochrancovia predstaví novú tému z právnického prostredia, keď ľudské spory nebude riešiť na súde, ale prostredníctvom mediátorov, mimosúdnou cestou.

Ochrancovia sa budú odohrávať v stabilnom interiéry aj exteriéroch. Interiér tvorí sídlo mediátorov, na ktorých čele stojí Renáta Názlerová, pričom v jej tíme sa nenachádzajú iba mediátori, ale aj detektívi, ktorých musí do jednotlivých prípadov zapájať pravidelne.

V novom projekte si zahrajú aj niektoré známe tváre zo Súdnej siene ako spomínaná Renáta Názlerová, Petra Palevičová či Juraj Štubniak. Medzi hlavné postavy novinky bude patriť napríklad aj známa herečka Bibiana Ondrejková, ale aj dramaturg Súdnej siene Marek Ružička. Ten si hereckú zostavu v Ochrancoch mimoriadne pochvaľoval: „Podaril sa nám výborný kasting a všetci títo ľudia si majú čo povedať aj mimo klapky, čo je skvelé.“

Mediácia má dlhú históriu najmä v  Spojených štátoch amerických či Kanade.  Prostredníctvom TV JOJ chceme zvýšiť právne vedomie divákov, že konflikty, spory, kauzy a problémy sa dajú riešiť aj kultivovaným rozhovorom dvoch strán, kde práve MEDIÁTOR – OCHRANCA  je tá tretia nestranná osoba, vďaka ktorej dôjde ku konsenzu- k súhlasu, k zhode, k dohode,“ povedala Renáta Názlerová, herečka a mediátorka. Tá sa práve v tejto oblasti výrazne angažuje aj mimo svojej televíznej role. Ochrancov Joj od pondelka 3. marca zaradí do slotu o 18:00 od pondelka do piatku.

O seriáli:
V Ochrancoch prichádza televízia s celkom novým a netradičným spracovaním medziľudských sporov. Čo prípad, to jeden skutočný príbeh, v ktorom tvorcovia paralelne rozohrajú riešenie problému v prostredí mediačnej kancelárie a samotný vývoj medziľudských vzťahov medzi hlavnými aktérmi jednotlivých príbehov. Každý diel bude jeden uzavretý príbeh, ktorý začne načrtnutím problému a skončí jeho vyriešením. Ani v skutočnom živote nie je jednoduché riešiť problémy, Ochrancovia sú však skúsený tím, ktorý si poradí doslova aj s nemožným. Ak bude treba, využijú aj služby detektívov, ktorí tvoria súčasť mediačného tímu. Seriál spracováva reálne životné príbehy a nebude v ňom chýbať ani situačná komika a humor.

Hlavné postavy: 
Renáta Názlerová – Renáta  Rumanová
Bibiana Ondrejková – Alexandra (Saša) Alexiová
Juraj Štubniak – Juraj Hromada
Milan Malinovský – Milan Peterka
Renáta Ryníková – Ria Vencelová
Petra Palevičová – Petra Bendová

ochrancovia 4

ochrancovia 3

ochrancovia 2

Čítať viac...
Nahor