Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj predstavila Divoké kone: Logo seriálu, info o titulnej piesni a všetky podrobnosti na jednom mieste!

Joj na dnešnej tlačovej konferencii predstavila svoju najambicióznejšiu novinku na rok 2015, denný seriál Divoké kone. Všetky informácie, ktoré televízia zverejnila, vám prinášame súhrnne v jednom článku.

Vizuálne najkrajší s pútavým príbehom, ohromujúcou výpravou, vizuálnou dynamikou a pestrosťou postáv zo života, ktoré sú stvárnené najlepšími slovenskými hercami. Aj to v skratke sľubuje TV JOJ pri prezentácii svojej seriálovej novinky Divoké kone, ktorá sa už v januári dostane do vysielania. „Moje očakávania sú jednoznačné – chceme, aby sa seriál ľuďom páčil. Prinesieme na obrazovky znova niečo nové, čo je o level lepšie, väčšie, krajšie a slovenskejšie ako doterajšie projekty. Som rada, že mi televízia JOJ umožnila pracovať so skvelým tímom a že môžem priniesť ľuďom seriál, aký som vždy túžila robiť. Kone sú celý môj život srdcová záležitosť, mám aj svoje vlastné. Koňmi som „nakazila“ už veľa ľudí a verím, že aj vďaka ságe Divoké kone ich nakazím ešte viac,“ vyjadrila sa kreatívna producentka seriálu, Danica Haláková.

Titulná pieseň Divokých koní
Titulná skladba k seriálu Búrlivé víno bola jednou z najdôležitejších súčastí, ktoré sa postarali o úspech denného projektu Markízy. Rovnako, ako pieseň Neviem sa nájsť spievanú Nelou Pociskovou, aj titulnú skladbu k Divokým koňom zložil producent Tomi Popovič. Spievať ju budú Mária Čírová, ktorá spievala aj ústrednú skladbu k seriálu Joj Nevinní, a víťaz česko-slovenského X Factoru Peter Bažík.

Ukážka titulnej skladby k seriálu – Kto vie

Logo seriálu
DivokeKone_Logo

Prinesieme na obrazovky znova niečo nové, čo je o level lepšie, väčšie, krajšie a slovenskejšie ako doterajšie projekty.
/Danica Haláková, kreatívna producentka

Príbeh, tajomstvo a dve rodiny
Utajený zločin z konca druhej svetovej vojny sa odohráva v pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodskych a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov – Holzmannovcov. Jeho postupné odhaľovanie tvorí spolu s láskou dvoch mladých atraktívnych hrdinov hlavnú dramatickú os príbehu.

Odtajnenie prichádza až po rokoch a to vďaka spoločnej lovestory vnuka majiteľa statku – Adama Závodského a Hany. Korene súčasného príbehu sú ukryté hlboko v temných vodách minulosti, pričom práve toto dávne tajomstvo je hlavným zdrojom emócií a zároveň hnacím motorom celého príbehu.

Príbeh zároveň odzrkadľuje slovenskú realitu, v ktorej nevládne spravodlivosť, ale moc peňazí a korupcia. Vinníci sú na vysokých pozíciách a chudáci sa spravodlivosti väčšinou nedovolajú. Humor však v príbehu nechýba, je jeho korením, osviežením príbehu o láske, ktorú sa podarí naplniť až po niekoľkých generáciách.

dobrik sagatova divoke kone

Ústredná dvojica
HANA KOPECKÁ (23) – Monika Šagátová
Neskrotná, výbušná a živelná kráska, študentka veteriny, alternatívna terapeutka a kaskadérka na koňoch. Je prostoreká, k ľuďom priama a otvorená, mužov dráždi svojim prirodzeným temperamentom a dobrodružným espritom. Práve jej príbeh bude nielen o láske k Adamovi, ale aj o odhaľovaní dávnych tajomstiev rodiny jej babky Terezy.

ADAM ZÁVODSKÝ (30) – Ján Dobrík
Nezrelý dobrodruh, povolaním pilot, ktorý miluje stroje, najmä lietadlá. Z nezodpovedného a povýšeneckého ľahtikára sa po stretnutí s Hanou postupne stáva zrelý uvážlivý muž s dobrým charakterom a pevnými postojmi. Vie byť zdravo emotívny a nespravodlivosť pociťuje až bytostne. Jeho úlohou bude rozpliesť rodinné tajomstvá a zachovať sa ako zrelý dospelý chlap.

divoke kone dobrik

Prečo kone?
Kôň je už odpradávna nekonečným symbolom mnohých charakterov, vznešených vlastností a emócií. Je stelesnením neskrotnej vášne, oddanej lásky, živočíšnej sily, rýchlosti či majestátnej krásy. Pripisuje sa mu predovšetkým vitálna energia, autorita, ušľachtilosť, ale aj nesebecká pýcha. Kôň je obľúbený pre svoju rozvážnu či veselú povahu a inteligenciu. Vie byť vnímavý a talentovaný, no zároveň rafinovaný a takisto výbušný. Symbolizuje dynamiku a nezávislosť, čo sa môže prejaviť v túžbe po nespútanej slobode a neohrozenej divokosti.

Všetky tieto charakterové črty sa dajú nájsť v ľuďoch, ktorí žijú okolo nás a naši diváci ich už čoskoro nájdu aj v postavách nového pôvodného seriálu TV JOJ Divoké kone.

1. fáza TV kampane: Joj začína promovať svoj highlight na rok 2015
2. fáza TV kampane: Promo na Divoké kone prechádza do ďalšej fázy, Joj predstavuje postavy

Zo zákulisia natáčania

  • Prvá klapka seriálu padla 27. júna 2014 v jazdeckej škole a prvý deň natáčania sa odohrával tiež v exteriéroch na statku v Miloslavove.
  • V týchto dňoch máme za sebou už 120 filmových dní.
  • Seriál sa nakrúca nielen v Miloslavove, ale aj na ďalších statkoch, pasienkoch a v prostredí mlyna. Tieto lokácie sú špeciálne vyberané tak, aby boli pre divákov vizuálne atraktívne a zároveň aby neboli ďaleko od Bratislavy, kde je postavené filmovacie štúdio.
  • Kone účinkujúce v seriáli sú špeciálne trénované na prácu pred kamerou, doteraz boli súčasťou mnohých domácich, ale aj zahraničných produkcií a filmových projektov. Na svojich chrbtoch niesli aj takých svetoznámych hercov, akými sú napríklad Franco Nero, Heath Ledger či Dennis Quaid.
  • Predstavitelia hlavných hrdinov príbehu Monika Šagátová (Hana) a Ján Dobrík (Adam) museli ešte pred začiatkom nakrúcania absolvovať školu jazdenia na koni, pričom Monika sa s koňmi kamarátila už od detstva a Janko bol úplný začiatočník.
  • Neoddeliteľnou súčasťou seriálu je aj umenie profesionálnych dablérov – kaskadérov pre hlavných hrdinov Hanu a Adama. Kone Fargo a Kométa majú tiež svojich dablérov, pretože nie každý kôň dokáže urobiť presne to, čo je napísané v scenári.
  • Herci sa počas nakrúcania náročných scén nevyhli zraneniam či chorobám. Hneď v prvých dňoch na pľaci spadol kôň spolu s Jánom Dobríkom, ktorý na ňom jazdil. Hrozivo vyzerajúci pád sa skončil zranením ramena a herec nosil dlhší čas ortézu. Hlavnú hrdinku Moniku Šagátovú pri nakrúcaní nebezpečnej scény kôň kopol, našťastie sa jej však nič vážne nestalo.

Spolocne divoke kone

Vizitka seriálu Divoké kone
Žáner: romantický rodinný seriál s prvkami dobrodružstva
Claim: Minulosť ťa dobehne
Cieľová skupina: ženy a muži vo veku 12-54 rokov
Kreatívna producentka: Danica Haláková
Výkonný producent: Palo Polner
Réžia: Braňo Mišík
Hrajú: Leopold Haverl, Anna Javorková, Ivan Romančík, Marko Igonda, Alena Ďuránová, Ján Dobrík, Monika Šagátová, Pavel Višňovský, Eva Landlová, Robo Halák, Ivan Tuli Vojtek, Juraj Kemka, Martin Šalacha, Juraj Ďuriš, Dominika Zeleníková, Lujza Garajová Schrameková a ďalší

Napísali sme o Divokých koňoch

 

Čítať viac...
Nahor