Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj pre Česko pripravuje ďalší vlastný program! Moderátorom kontroverzná bulvárna tvár

Televízia prednedávnom rozšírila svoje aktivity na českom trhu zakúpením platených staníc CS Film, posilniť chce aj vlastný kanál českou verziou ďalšieho jej programu.

V roku 2015 Joj začala výrazne rozširovať svoje aktivity aj smerom von zo Slovenska do Českej republiky. Po uvedení jej druhého plateného kanála Joj Cinema, ktorý sa prioritne zameral na český trh, spustila o rok neskôr nosnú českú stanicu Joj Family, ktorou vyriešila nelegálne šírenie slovenského hlavného kanála bez vysporiadaných práv na českom území. Tento rok k tomu svoje portfólio výrazne rozšírila zakúpením skupiny piatich televíznych staníc, ktorej hlavnou značkou je CS Film, pričom do konca roka plánuje stanice rebrandovať a posilniť obsah.

V prípade hlavného českého kanála Joj Family sa televízia zamerala popri vysielaniu vlastnej slovenskej tvorby aj na nákup starších českých či zahraničných akvizícií, sledovanosťou sa zaradila na úroveň menších kanálov. Obsah stanice navyše posilňovala aj vlastným premiérovým obsahom, keď uviedla českú verziu Súdnej siene, pri ktorej sa pochválila vysokými nadpriemermi, rovnako čisto pre stanice Joj a Joj Family jednorázovo v roku 2016 zafinancovala hlavnú šou Česko Slovensko má talent, ktorú od nej Prima kúpila až neskôr.

Teraz sa Joj rozhodla do Joj Family investovať opäť. Pre Česko pripravila lokálnu verziu v poradí jej druhého formátu, keď tentoraz siahla po licencovanej kvíz šou IQ Taxi. Rovnako, ako na Slovensku, s ňou ráta daily v podvečernom slote, kvíz už ohlásila v programových plánoch od 7. októbra v čase od 17:20. Bude tak chcieť predchádzať hlavným podvečerným programom najväčších komerčných staníc, medzi ktorými naďalej dominuje Ulica na Nove.

V prípade IQ Taxi Joj už oznámila v Česku aj moderátora. Stane sa ním Pavel Novotný, v minulosti kontroverzný predstaviteľ tej krajnej podoby už tak drsného českého bulváru, známy mnohými tvrdými výrokmi obhajujúcimi, aj ako zakladateľa viacerých bulvárnych webov, jeho činnosť. Najviac sa preslávil výrokom o Ivete Bartošovej pre denník SME: „Budeme na nej parazitovať až do konca a ešte pol roka po ňom. Je to tvrdé a morálne zlé, ale tak to je,“ ktorý sa aj naplnil. Moderoval bulvárnu reláciu Prásk! na Nove, aktuálne je starostom mestskej časti Praha-Řeporyje. Práve v Prahe sa IQ Taxi nakrúca.

Na Slovensku Joj IQ Taxi zaradila do vysielania začiatkom tohto roka ako prvý z jarných kvízov do náročného podvečerného slotu. Ešte pred príchodom konkurencie Oteckov kvíz dokázal televízii uhrávať priemery aj nadpriemery, voči rodinnému seriálu už nestačil. Nakoniec bol ale spomedzi všetkých jarných kvízou najúspešnejší, Joj potvrdila, že s ním ešte ráta.

Čítať viac...
Nahor