Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj potvrdila viaceré seriály pre rok 2017, postavila imidžové promo! Grega o budúcnosti seriálov

Televízia po čase opäť pracuje s claimom „Najlepšie seriály sú na Jojke“.

Joj má vo vývoji či výrobe celú radu nových seriálov, pričom viaceré už potvrdila pre nasledujúci rok. Ako je už známe, hneď v januári sa stihne uviesť koprodukčná kriminálka Svet pod hlavou a rovnako nový komediálny seriál Prázdniny.

Televízia taktiež vytiahne po Za sklom ďalšiu prepracovanú žánrovú kriminálku 1890, ktorá je postavená na náročnej produkcii a výpravnom spracovaní. Ešte pre tento rok sa skloňoval štart jedného z dvojice seriálov Pravá tvár a Hotel, nakoniec Joj oba nasadí budúci rok. Spoločne s nimi Joj v roku 2017 chystá aj návrat Paneláka či tretiu sériu Našich.

Prvých päť spomínaných seriálov Joj divákom promuje v novom imidžovom spote, ktorý nasadila do vysielania cez víkend. Pripomína, že jej seriálové projekty prinášajú kvalitu či originálne námety. Práve to sú piliery úspešného seriálu podľa generálneho riaditeľa Joj, Marcela Gregu. Podľa jeho vlastných slov už nestačí staviť úspech seriálu len na prostredí či obsadení. „Úspech seriálov sa v minulosti staval na hereckom obsadení či pútavom prostredí, dnes je nutná ich kombinácia. Nad nimi navyše stojí kvalitný a originálny námet, ktorý sa stal kľúčovým základom úspešného projektu, čo potvrdili aj skúsenosti z minulých sezón,napísal v novom blogu.

Zároveň spomenul, že budúcnosť slovenských seriálov je v rôznorodosti a konkrétnom zacielení projektov. Donedávna televízie neraz vyrábali seriály pre všetkých, teraz, podobne ako tvorcovia v zahraničí, stavia na viacero projektov pre rôzne cieľové skupiny. „Divácke preferencie sa totiž rozširujú a tým aj podoba a pestrosť seriálovej tvorby,“ spomína Grega. Ten už zároveň otvorene hovorí o nástupe trendu zo zahraničia v podobe náročnejších minisérií. Tie sú tak vo veľkom kontraste s ešte nedávnymi populárnymi nekonečnými seriálmi vyrábanými v ateliérových „krabiciach“.

Čítať viac...
Nahor