Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj potichu vymenila Ochrancov so Súdnou sieňou. Urobila dobre (aktualizácia o stredajšie čísla)

Televízia Joj bez programovej zmeny z 18-tej hodiny stiahla svoj nový formát Ochrancovia. Urobila tak už v utorok, v stredu v nastavení pokračovala. Novinka však z programu nezmizla.

(Aktualizované 13.3.) Jojka promptne zareagovala na slabé čísla jej marcovej novinky Ochrancovia. Tí sa spočiatku uviedli sľubne s podielmi okolo 20 %, v ďalších štyroch častiach už prepadli s podielmi okolo 14 %. Televízia sa rozhodla situáciu vyriešiť potichu bez vydania programovej zmeny a to jednoduchou výmenou.

Súdnu sieň, ktorá jej po popoludňajších novinách približne od 17:20 prinášala nadpriemerné podiely okolo 23 – 25 % prehodila so slabo výkonnými Ochrancami. Tí tak v utorok začali už po sedemnástej hodine, čo formátu pomohlo. Divákov síce nezískal, no stačilo to na podiel okolo 20 %. Súdna sieň od 18:00 posilnila podvečerný slot, získala podiel nad 18 %.

Televízia v rovnakom nastavení pokračovala aj v stredu. Ochrancom dokonca pribudli diváci a pozrelo si ich nad 22 % divákov. Súdna sieň uhrala štandard v čase po 18:00 a s podielom okolo 18 %. Chlapi neplačú si išli svoje, keď atakovali podiel 32 %. Viac o sledovanosti v stredu aj výkon druhej epizódy Hlasu na Slovensku aj v Česku nájdete v tomto článku.

Televízia stále zmenu nekomunikuje v programových plánoch. Divákom ju oznámi len aktuálnym craulom počas vysielania. Televízia pravdepodobne nové nastavenie odskúša v priebehu viacerých dňoch, ak sa ukáže ako účinné, pravdepodobne tak nastaví štruktúru aj oficiálne a dlhodobo.

Čítať viac...
Nahor