Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj posilní svoju sledovanosť: Skupina zastreší silné platené kanály, začne sa s ich meraním!

Televízna skupina posilní v celkovom podiele na trhu.

Joj už vlani avizovala ambíciu zastrešiť obchodne popri jej staniciach aj ďalšie a tento jej zámer sa stáva realitou. Po tom, čo už Joj začala s obchodovaním českej Prima Plus dostane pod svoje krídla päticu platených kanálov, ktoré patria k najobľúbenejším na slovenskom trhu.

Od júna do jej obchodného portfólia v rámci predaja reklamy na slovenskom trhu pribudnú silné tematické televízie AMC, Šport 1, Šport 2, Minimax a Spektrum. V prípade merania sledovanosti sa všetky nachádzali v balíku „ostatných staníc“, no po novom budú merané samostatne.

„Päť televíznych staníc rozšíri našu ponuku počnúc júnom, odkedy ich budeme obchodovať popri JOJ, PLUS a WAU ako „ostatné stanice“ v zložení: Prima PLUS, AMC, Šport 1, Šport 2, Minimax, Spektrum. Všetky brandy AMC Networks International – Central Europe ponúkajú inzerentom priamy zásah žiadaných cieľových skupín divákov. Sledovanosť AMC, Sport 1, Sport 2, Minimax a Spektrum bude meraná separátne v rámci peoplemetrov TNS Slovakia. Nevylučujeme, že po ich etablovaní sa na slovenskom trhu budeme počet televízií v našom portfóliu rozširovať,“ povedal Martin Heržo, obchodný riaditeľ Joj Group.

Joj Group tak porastie postavenie na trhu. Do svojej sledovanosti bude môcť zarátavať aj nové kanály, nakoľko pracuje s ich reklamným priestorom. Celodenný aj prime-time podiel na trhu je pre televízne skupiny kľúčový, a preto nie je prekvapením, že dochádza k jeho častejšej komunikácii. Bolo tomu tak aj v apríli, kedy sa Markíza pochválila iba výkonmi group, kým jej hlavná stanica medziročne rapídne klesla.

Sledovanosť pätice tematických staníc môže byť zaujímavá. Najvýraznejšie čísla by mali zaznamenať dva športové kanály, ktoré prinášajú zápasy Slovana v KHL či preteky F1. Prinesú tiež ďalšie kvalifikačné zápasy na MS vo futbale 2018. Dlhodobo atraktívne sú k tomu dokumentárne kanály, ktoré u slovenských televíznych skupín absentujú a nahrádzané sú platenými zahraničnými stanicami. Jedným z najpopulárnejších je práve Spektrum. Značkovou akvizíciou je zas kanál AMC, ktorý prináša niekoľko svetových klasík, filmov či seriálov, zo súčasných The Night Manager a Better Call Caul, v minulosti Bad Man či Breaking Bad.

Čítať viac...
Nahor