Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj po Paneláku uzatvára aj Kolabs! Končí po prvej sérii

Televízia bola v prípade úspechu pripravená na pokračovanie, toho sa však sitkom nedočká.

Kolabs po prvej sérii skončí. Televízia vo svojom vysielaní prostredníctvom injektáže informuje divákov o tom, že dnes ponúkne finálový diel celého seriálu.

Joj v prípade sitkomu splní záväzok a odvysiela všetky naplánované časti. Televízia nevyrábala seriál ako uzavretý, v prípade počte častí vždy hovorila o prvej jarnej sérii. Tá bude aj poslednou, celkovo v nej malo vzniknúť 12 epizód. Finálová časť je síce jedenásta, no nepôjde o predčasný koniec. „Dnes odvysielame finále sitkomu v dvoch častiach za sebou,“ povedala hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová. Podobne ako Panelák aj Kolabs tak Joj uzatvára dvomi epizódami, v prípade sitkomu ich však nespojila.

O tom, že by seriál mohol skončiť predčasne, začali špekulovať niektoré médiá v čase, keď Joj do slotu Kolabsu nasadila jednorázovo úvodný predstavovací diel reality zoznamky Farmár hľadá ženu. Dôvod našli aj v slabej výkonnosti, keď väčšina častí dosiahla podpriemerné hodnoty. Seriál sa ustálil okolo 14 %. Joj však seriál nestiahla z vysielania.

Kolabs sa pri svojom štarte uviedol ešte nadpriemerný, keď získal rating 6,1 % s podielom 22,3 %, predbehol aj Svokru Markízy. Už od druhej časti seriálu začali konkurovať športové prenosy, klesol tak okamžite na 14,9 % a od okolia 14-tky sa neodlepil ani mimo športu. Joj mu pomohla na konci mája, keď doň nezaradila brejk a seriál stúpol ku 17-tke. Hneď na ďalší týždeň sa už začal vracať k štandardu.

Televízia už teraz pripravuje minimálne dva nové seriály, ktoré by mohli byť pokračovateľmi v sitkomovom okne. Ako sme vás ako prví informovali, vyvíja nový rodinný sitkom Naši, v hlavnej úlohe sa predstavia Marián Miezga a Lujza Garajová Schrameková. Druhou pripravovanou novinkou, ktorá by sa na obrazovky mohla dostať už po letných prázdninách, je sitkom internetovej postavičky Evelyn. Najväčšou novinkou na poli pôvodných zábavných seriálových projektov bude komediálny seriál Andyho Krausa Dvojičky, ktorý odštartuje na jeseň.

Čítať viac...
Nahor