Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj opäť s novorčným príhovorom: Tento rok s Mikim Hricom

Televízna dvojka už niekoľko rokov drží tradíciu novoročného príhovoru. Prinesie ho aj na začiatok roka 2015.

Od roku 2008 má aj Joj svoj novoročný príhovor. Okrem prezidenta sa na Nový rok divákom z obrazovky prihovárajú aj postavičky televíznej dvojky a inak tomu nebude ani tento rok. Po tom, čo štyri roky ťahala šnúru Teta Márgit zo sitkomu Mafstory, v roku 2012 ju vystriedal Pišta Lakatoš z Lokal TV a o rok neskôr predniesol Hesso Jašterák z Haló, aktuálne už markizáckeho Kredencu, svoj novoročný horoskop, sa divákom prihovorí ďalšia postavička zo zábavných projektov Joj.

Podľa informácií portálu Mediaboom.sk sa o Novoročný príhovor tento rok postará rovnako ako pred rokom jedna z najobľúbenejších sitkomových postáv televízie Npor. Miki Hric z komediálneho seriálu Profesionáli. Rok 2015 tak otvorí Joj rečou pravdepodobne ešte nevytriezveného východniara.

Joj sa pri tom každý rok pokúsila vytiahnuť postavičku z jej aktuálnych projektov. Profesionáli sa síce návratu dočkali na jar 2014, comeback v podobe vysokých ratingov sa však nekonal. Podľa viacerých hlasov by sa sitkom mohol po úprave na obrazovky budúci rok vrátiť.

Novoročné príhovory Joj majú nielen svoju tradíciu ale aj divákov. Už prvé vydanie v roku 2008 sledovalo 535-tisíc divákov (12+) a o 73-tisíc predbehlo vystúpenie Ivana Gašparoviča. Rozdiel v prospech Joj počas rokov narastal, Pištu Lakatoša v roku 2012 sledovalo až 673-tisíc divákov, kým prezidentov prejav 419-tisíc. Hesso Jašterák v roku 2013 už taký úspech nemal, Gašparovičov novoročný prejav v tom roku sledovalo 409-tis. Slovákov, Hessa 430-tisíc. Rok 2014 otvoril s novoročným vinšom Miki Hric, pozrelo si ho celkovo 314-tisíc divákov. Posledný Gašparovičov prejav sledovalo 341-tisíc. divákov. Tento rok by po dlhom čase mohol byť prejav prezidenta SR sledovanejší, keď prvý príhovor čaká na Andreja Kisku.

Čítať viac...
Nahor