Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj historicky uviedla Slunce, seno, ako skupina vyhrala celý deň! Sobota s nedeľou už pre Markízu

Všetko čo mám rád od štartu mierne klesá, stále však udržuje vedúcu pozíciu.

NEDEĽA: Víkend uzavrela víťazne Markíza, uplynulý týždeň s Joj v prime-time prvýkrát neprehrala!

PIATOK: Piatkové vedenie prebrala so zábavou od leta Joj a naďalej si túto pozíciu drží. Šou Všetko čo mám rád jej síce od štartu už postupne klesla o približne rating, stále však drží nadpriemer, keď ju posledne malo sledovať 6,4 % divákov s podielom 23,3 %. Markíza bola v čase zábavnej šou ďaleko, výkonu komédie Babovřesky 2 však pomohla dlhá minútáž a nárast s koncom relácie na Joj. Priemerne uhrala rating 5,4 % s podielom pod 21 %. Joj sa darilo aj s komédiou Slunce, seno, jahody, ktorú po prvýkrát v histórii získala vďaka minuloročnému prvému žrebu českých filmov, napodobnila dokonca rating skorších Babovřesiek s výkonom 5,3 %, podiel prekročil 24 %. Joj komédiu nemohla prerušiť reklamou, čo je dané licenciou. Rovnakú podmienku má napríklad aj druhé pokračovanie trilógie. Televízie mohli o výnimku požiadať priamo jej autora, Zdeňka Trošku, ktorý ju v minulosti udeľoval Nove aj Markíze. Vlani sa však vyjadril, že tak viac už neurobí pre žiadnu televíziu.

Naj dedinka Slovenska sa na Jednotke hýbala nad 8 a pod 13 % (12 – 54 / 12+), Vojak 2 na Plus prekonal 7 % v komerčnej cieľovke. Leto v Kapskom meste na Doma aj Kung Fu zabijak na Dajto uhrali okolo 4 %, Svieža štvorka na Wau s dvoma dielmi 4 % atakovala.

Susedské prípady podvečer na Markíze prekonali 19 %, Súdna sieň mala ísť okolo 17,5 %. Noviny vyhrali ratingovo o pol bodu, v podieli šli nad 25 %, Televízne noviny uhrali 24 %. Joj sa podarilo byť lídrom v prime-time o necelé štyri podielové body, večer vyhrala aj ako skupina, kde netradične preskočila Markíza Group aj celodenne.

SOBOTA: Sobotný večer už ovládla Markíza. Komédia Chceš ma, chcem ťa mala prekročiť 20 %, Denník princeznej na Joj šiel cez 15 %. Záhady tela na Jednotke sa podobne dostali cez 15-tku. Snímka Únos na Plus získala 6 %, Strážca spravodlivosti na Dajto sa hýbal od takmer 4 po 5 %. Romantické Tajomstvo z minulosti na Doma šlo nad 4 %, dvojporcia Inkognita na Wau sa hýbala okolo 3 %.

Smotánka na Markíze podvečer uhrala okolo 19 %, reprízové Všetko čo mám rád na Joj prekonalo len 12 %. Hlavné spravodajstvá boli takmer vyrovnané, ratingovo o pár desatín vyhrali Noviny, v podieli podliezli 23 %, podobne na tom boli aj Televízne noviny. Tie vo svojom čase dorovnali aj predbehli Krimi, v podieli tesne prekročili 23 %.

Čítať viac...
Nahor