Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj opäť náhle mení program! Absenciu Paneláku vysvetlila podivným spôsobom

Plánovaná absencia Paneláku v stredajšom prime-time, kedy by čelil hokejovému duelu Slovákov s Nórmi, vyústila do nečakaného posunu programu televízie.

Trhová dvojka opäť zo dňa na deň mení program. Joj včera vydala programovú zmenu, ktorou zaraďuje na dnešný, štvrtkový, večer dvojporciu seriálu Panelák, pričom vysúva finále Súboja národov až za desiatu hodinu. Večer tak odvysiela dve časti Paneláku o 20:30 a 21:30, na 22:30 posunula šou Súboj národov. Dôvod zmeny je však nejasný. Televízia totiž týmto krokom posúva všetky naplánované epizódy, v mnohých tlačených programoch tak dôjde k jednodňovému posunu dielov. Joj dnes totiž odvysiela okrem plánovanej časti aj epizódu pôvodne zaradenú na 19. mája. Zmena by nemala súvisieť ani so šou Súboj národov, ktorý vo štvrtky o 21:30 dosahuje svoje najlepšie výkony.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak televízia rozhodla náhle vykompenzovať divákom chýbajúci Panelák, ktorého absenciu niektorí fanúšikovia seriálu, očakávane, skritizovali. Mnohých z nich zaskočil aj spôsob, akým Joj absenciu seriálu odkomunikovala. „Denný seriál Panelák sa dnes vysielať nebude. Dôvodom je, že sú všetci jeho obyvatelia v prísnej karanténe. Rozšírilo sa medzi nimi vysoko infekčné ochorenie, a teraz všetci ležia doma s horúčkami,“ napísala Joj na svojom webe. Aj keď sa televízia pokúsila o odľahčené vysvetlenie, niektorých divákov nepobavila. „Hádam sa Panelák točí dopredu, nie? Všetko kvôli hokeju. Aspoň ste si to mohli priznať,“ píše jedna z diskutujúcich hneď v článku.

Vynechanie seriálu počas hokejového večera však nie je ničím výnimočným. Televízie tak v ostatných rokoch reagujú na atraktívne zápasy Slovákov pravidelne. Počas aktuálne vysielaných majstrovstiev napríklad Markíza v piatky vynecháva Búrlivé víno, kedy naši hrajú večer svoje zápasy. Televízny líder absenciu seriálu nijak špeciálne nevysvetľoval, jednoducho ho nezaradil do programu.

Čítať viac...
Nahor