Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj ohlásila pokračovanie kriminálky Za sklom! Chce priniesť silnú tému vraždy Jána Kuciaka

Televízia sa napriek problémom s nasadením druhej série nakoniec rozhodla v kriminálke pokračovať.

Diváci Za sklom môžu mať radosť. Joj sa rozhodla neuzavrieť príbeh kriminálky po dvoch sériách, a to napriek tomu, že sa s jej nasadením v druhej sérii trápila. Televízia sa nakoniec s tvorcami dohodla na príprave tretej série, ktorú by mohla roztočiť ešte v tomto roku.

Za sklom sa najmä v druhej sérii výrazne dotklo viacerých citlivých tém, samotný podtitul série znel – seriál o prepojení mafie na politiku. V kriminálke mohli diváci rozpoznať niekoľko postáv zo súčasného politického či podnikateľského života, ale aj situácie z 90. rokov.

V novej tretej sérii by sa mali tvorcovia, ktorými ostávajú okrem iných režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták a scenáristi Valeria Schulczová a Roman Olekšák, pozrieť na aktuálne spoločenské témy. Najdiskutovanejšou témou by pritom mala byť vražda novinára Jána Kuciaka, ktorú by mali tvorcovia taktiež zapracovať do deja. „Scenáristi by v nových epizódach chceli poukázať na zložitý súčasný stav spoločnosti a zamerať sa aj na doteraz neobjasnenú vraždu novinára,“ uviedla k prípravám tretej série Za sklom televízia.

Seriál Za sklom je postavený na dvojici policajtov, ktorých stvárňujú Tomáš Maštalír a Ján Koleník. Kým Maštalír sa po čase aktuálne opäť usadil na obrazovke Joj, kde po Semafore pripravuje nový seriál Ministri, Koleník sa po vyše desiatich rokoch vrátil na čas do Markízy, pre ktorú nakrúca Oteckov a nový seriál s pracovným názvom Autoškola.

Kriminálke Za sklom sa prakticky podarilo vstať z popola. Joj druhú sériu nasadila na jeseň 2017, no po slabej sledovanosti úvodnej časti seriál stopla a odložila ho až pred tohtoročnú jar. Neustále odkladanie nasadenia Za sklom 2 podľa viacerých znamenalo definitívny koniec seriálu, no tomu sa podarilo oživiť nádeje na pokračovanie v priebehu vysielania druhej série. Tá sa nakoniec usadila na priemeroch Joj, finále „dvojky“ si nakoniec pozrelo celkovo viac divákov ako vyvrcholenie prvej série pred rokom. O pokračovaní Za sklom sa tak začalo špekulovať okamžite po dovysielaní druhej série, oficiálne potvrdenie príprav nových častí prichádza po necelých dvoch mesiacoch.

Čítať viac...
Nahor