Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj odvysiela premiéru plnú vulgarizmov v prime-time! Pripravila netradične dva dabingy, rypne si aj do Nicki Minaj

Jednu z hlavných filmových premiér jari mohla vysielať až po 22. hodine, nakoniec prišla s neštandardným riešením.

Joj už niekoľko dní intenzívne promuje premiéru jednej z najúspešnejších marveloviek Deadpool, ktorá patrí medzi jej hlavné filmové premiéry počas tejto jarnej sezóny. Snímke vyhradila veľký priestor v promo pásme aj so špeciálnymi replikami pri ukážkach filmu nahranými priamo pre upútavky.

Deadpool sa vyznačuje poriadne drsným slovníkom a Joj priznala, že pri zaraďovaní filmu do štruktúry stála pred problémom. Pokiaľ chcela odvysielať film vo vernej dabingovej podobe, nemohla by snímku uviesť v prime-time, inak by stála nielen pred veľkou kritikou rodinných divákov ale aj mastnou pokutou od regulátora. „V prípade tohto filmu, pre ktorý je podobne, ako z našich formátov Mafstory, príznačný špecifický slovník, sme stáli pred otázkou, ako spracovať dabing filmu tak, aby Deadpool nestratil svoj charakteristický jazyk a zároveň sme mohli jednu z najväčších premiér súčasnosti ponúknuť divákom v očakávanom prijateľnom čase,“ uviedol na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Televízia sa nakoniec rozhodla pre netradičný krok a vyrobila hneď dve dabingové verzie. Takýto krok je raritou. Aby mohla snímku odvysielať v prime-time, pripravila „light“ verziu, ktorú uvedie v premiére filmu v sobotu 6. apríla o 20:35 na Joj, druhú verziu, ktorá by už verne mala kopírovať originál filmu bez zjemnenia výrazov, plánuje odvysielať v pondelok 8. apríla o 23:05 na menšej stanici Plus. Divákom tak dá na výber. „Nakoniec sme sa nerozhodli pre kompromis ale unikátne o prípravu dvoch dabingových verzií tak, aby sme premiéru filmu priniesli v hlavnom vysielacom čase a zároveň si fanúšikovia mohli Deadpool vychutnať naplno tak, ako ho poznajú z originálu,“ dodal Grega.

Tento krok ocenila komunita Slovenského dabingu, ktorá sa venuje propagácii ale i kritike dabingu v našich televíziách. Každoročne realizuje tiež divácku anketu, v ktorej si fanúšikovia volia najlepšie ale rovnako najhoršie počiny či herecké výkony. Ako informovala televízia, dve dabingové verzie pripravila Joj v spolupráci s dabingovým štúdiom Daniela, s ktorým už televízia absolvovala aj najnáročnejší dabingový projekt k filmovému muzikálu Príbehy z lesov.

Ukážka z dabingu Deadpool, ktorý zareaguje aj na nedávny škandál okolo zrušenia koncertu Nicki Minaj v Bratislave

Čítať viac...
Nahor