Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj odštartovala svoje Dobré ráno! Takto to vyzeralo a dopadlo (video)

Komerčná dvojka dnes o 5:55 odštartovala svoju tretiu rannú reláciu v histórii. Napriek tomu, že chce byť iná, pridanú hodnotu zatiaľ neponúkla.

Dobré ráno odštartovalo. Nová konkurencia zabehnutého Telerána pri svojej premiére ukázala všetky svoje tváre a zároveň aj nastavenie, v ktorom by chcela každé ráno fungovať. Relácia stavila na častejšie využívanie rovnakých hostí a menej hutné a akčné spracovanie. Chýbal však významnejší informačný prínos, uvoľnenosť či sviežosť.

Dobré ráno odštartovala moderátorská dvojica Mimo Ambróz a Kristína Guštafíková. Mimo sa predviedol ako ostrieľaný moderátor, ktorý bez problémov zvládol prechod z rádia do televízie. Z exteriérov sa neskôr prihlásila druhá dvojica Lenka Čviriková-Hriadelová a Pavel Bruchala, s úsmevmi od ucha k uchu odštartovali sériu blokov o počasí – celkovo štyri, vždy o celej a v polhodine. Dobré ráno sa uviedlo dvoma spravodajskými blokmi „Malých novín“ okolo pätnástej až dvadsiatej minúty v hodine. V prvý deň relácie bol ich obsah rozpačitý, nechýbala ani správa o Ivete Bartošovej, televízia ju však ponúkla v niekoľko dní starej podobe, keď len informovala, že speváčka zomrela. Tretí spravodajský blok vyplnil Adam Zavřel obnovením jeho niekdajšej rubriky v Krimi „Ako to nespackať“.

Dobré ráno stavilo na dlhšiu prítomnosť s hosťami. Tými boli napríklad cyklista Peter Velits, porotkyňa X Factoru a speváčka Sisa Lelkes Sklovska či herečka Zuzana Vačková spoločne s odborníkmi na zdravý beh či zástupkyňou cestovnej kancelárie. Všetci boli prítomní počas celého priebehu relácie, moderátori sa k nim priebežne vracali. Relácia pôsobila pokojnejšie, usporiadanejšie, no chýbala jej „šťava“. Popri Teleráne, ktoré pre mnohých pôsobí až „priakčne“ by malo Dobré ráno mať ambíciu nájsť zlatú strednú cestu. V ďalších vydaniach však už obe moderátorské dvojice ani trojica spravodajcov v štúdiu nebude, relácia tak pravdepodobne dostane bohatší obsah. Ťažkopádne pôsobilo „nenaportovanie“ hostí a využívanie externých mikrofónov, do ktorých hostia občas zabudli hovoriť. Moderátori ich tak museli upozorňovať prípadne za nimi dobehnúť a mikrofón im doniesť.

Moderátorom sa viacmenej darilo držať kontrolu nad priebehom relácie, v závere sa im však začala rozpadávať. V kuchynskej časti sa okolo variacej Zuzany Vačkovej združilo niekoľko hostí, dvom moderátorským dvojiciam sa nedarilo z rôznych miest štúdia skoordinovať a skákali si do reči.  Aj záverečnú narodeninovú bodku sprevádzali rozpaky, Hriadeľovej sa k tomu v závere podarilo navnadiť divákov na zajtrajšie témy Dobrého rána bežiace v textovej forme na obrazovke, no réžia žiadnu informáciu nepustila.

Štart a záver prvého Dobrého rána

Čítať viac...
Nahor