Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Joj odštartovala seriálové leto. Prvé zmeny programu sú na spadnutie

Trhová dvojka sa chce v lete profilovať seriálovo, v priebehu minulého týždňa odštartovala prvú várku akvizícií. Nie všetky divákov zaujali.

Joj odštartovala minulý týždeň prvé seriály, ktoré majú tvoriť základ jej letnej štruktúry. Najúspešnejšími sa však nestali premiérové tituly, ale divákom dobré známa Terra Nova, ktorá odštartovala prvými dvoma časťami špeciálne v nedeľu. Sci-fi seriál dosiahol nadpriemerné výsledky na úrovni 19 %, pričom držal záujem divákov aj pri druhej časti. Seriál bude pokračovať vo vysielaní v stredajšom prime-time naďalej v dvoch častiach.

Najväčším neúspechom sa skončila premiéra historického fantasy seriálu Camelot. V piatkovom prime-time sa pravdepodobne dlho neudrží, keď prvé dve časti získali podiel iba nad 11 %. Joj má celkovo problém s nájdením správneho titulu na piatok, kedy je rozloženie divákov odlišné ako počas predchádzajúcich pracovných večerov. Seriály asi tou správnou voľbou nebudú, nedávno neuspeli komediálny seriál Prefíkané slúžky, v minulosti si dlhodobo nadpriemerné výkony nedokázal udržať ani rozprávkový hit Kde bolo, tam bolo.

Vo štvrtok o 22:30 odštartovala taktiež mysteriózna novinka Dotyk, ktorú Joj promovala ako prvú a teda aj najdlhšie spomedzi všetkých letných seriálových titulov. Spracovaním náročnejší seriál pre špecifické publikum na komerčnej stanici až tak neprepadol i keď na priemer Joj sa díval zďaleka. V konkurencii futbalu a po slabom nábehu neúspešného Mixéru uhral podiel pod 14 %. V ďalšie týždne sa už bude vysielať o 23:30.

Joj pokračuje s uvedením letných seriálov už dnes. O 20:30 uvádza hlavný letný prime-time seriál Knight Rider, ktorý dostane priestor až 3x do týždňa. Dnes ho bude o 22:20 nasledovať premiéra hororového seriálu Dracula, vo štvrtok sa uvedie dvojporciou dramatická novinka Dvojičky. V utorky Joj pokračuje Vtierkou Castle. Pozrite si kompletný program hlavných aj menších staníc počas letných večerov TU. Mnoho seriálov uvedie Jednotka RTVS, hlavnou seriálovou novinkou Markízy bude seriálové spracovanie Sherlocka Holmesa.

Čítať viac...
Nahor