Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj odštartovala kampaň na svoj ťahák Za sklom! Nasadila hneď dlhé promo (video)

Za sklom sa podarilo vzbudiť pozornosť už počas výroby, predstavuje sa divákom.

Za sklom už Joj promuje. V nedeľu večer televízia odštartovala kampaň na novú kriminálku, na ktorú upútava hneď dlhým takmer minútovým spotom. Jeho súčasťou je už aj titulná skladba k seriálu od Korben Dallas, ktorá vznikla skôr ako samotný seriál. Podľa nej dostal aj svoj definitívny názov. Pôvodne televízia pracovala s verziou Na druhej strane.

Samotná Joj aj tvorcovia zdôrazňujú unikátnosť novej kriminálky. Ako uviedol generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, pôjde o ďalší projekt, prostredníctvom ktorého televízia posunie slovenskú tvorbu vpred. Za sklom je pre Joj jedným z najambicióznejších projektov, vyhradila mu štedrý rozpočet, tvorcovia dostali veľký čas na nakrútenie jedného obrazu, za deň ich malo vzniknúť približne osem. Kriminálka sa nakrúcala na filmové optiky, celkovo má priniesť nový vizuálny rozmer.“Niektoré scény sme riešili pomocou SFX, ako napríklad výbuchy, naháňačky v autách aj vlakoch, postrelenie ľudí a podobne. Veľa akcií sme tiež nakrúcali s dronmi,” prezradil producent seriálu Rasťo Šesták pre Stratégie.

Kriminálka má celkovo 8 dielov, štartuje v stredu 28. septembra. Joj tak vydrží približne do polovice novembra. Každá epizóda by mala mať dĺžku okolo 60 minút. Zahrajú si Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Juraj Loj, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Juraj Rašla či Ľuboš Kostelný.

O seriáli Za sklom
Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského (Tomáš Maštalír) a Norberta Višvádera (Ján Koleník), ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí.

Titulná pieseň Za sklom

Čítať viac...
Nahor