Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj odhalila plány na rok 2016: Komediálna novinka s Maštalírom, výpravné seriály a veľké šou!

Televízia potvrdila viaceré novinky.

Rok 2015 sa pomaly končí a už teraz sa vo veľkom špekuluje o tom, čo televízie pripravujú do najbližších mesiacov. Portál Mediaboom.sk vás v ostatných týždňoch pravidelne exkluzívne informuje o plánoch Markízy aj Joj, pričom trhová dvojka už svojim klientom odhalila zámery pre rok 2016 prostredníctvom brožúry.

Jednou z jej ťažiskových noviniek bude podľa očakávaní dlho avizovaný seriál Zoo. Podľa našich informácií ho televízia nasadí do jarnej časti sezóny. Rovnako, ako spočiatku Divoké kone, bude mať za cieľ odlíšiť sa od tradičných denných seriálov. Joj už odhalila, že okrem rodinného charakteru a nového prostredia zoologickej záhrady dá novinka väčší dôraz na komediálne prvky, čím sa kedysi vyznačoval z denných seriálov Panelák. Zároveň prinesie ľahkú kriminálnu zápletku. Tieto tri linky – rodinná, komediálna a kriminálna, sa majú krížiť, čím televízia sľubuje, že zo Zoo nebude telenovela a krimi linka nevyznie „príliš mafiánsky“.

„Hlavnými postavami sú dobrodruh Peter a zoologička Dominika, na prvý pohľad úplne rozdielne povahy. Peter je energický, akčný, no smĺkvou povahou, ktoré drsná Afrika naučila byť vynaliezavým slovenským MacGyverom. Dominika je ako vedkyňa príliš racionálna, puntičkárska a analytická, vyhýba sa dobrodružstvám a akémukoľvek riziku. Medzi Dominikou a Petrom vzniká plno komických nedorozumení, slovných výmen či malých podrazov v práci, ale zároveň silné erotické a ľúbostné napätie,“ píše televízia. Krimi linka seriálu otvára tému nelegálneho obchodu so zvieratami, o komické momenty sa má postarať viacgeneračná rodina hlavného hrdinu a zamestnanci ZOO. Tvorcovia tiež  do deja zakomponujú aj hlavného zvieracieho hrdinu – opičku Miša.

Jedným z najvýraznejších pripravovaných seriálových projektov Joj je novinka s pracovným názvom 1890. Viac informácií sa dočítate v tomto článku. Historický krimiseriál má odvážne plány, keď chce uspokojiť aj milovníkov histórie, ktorí si však potrpia na presnosť dobového spracovania. Televízia tiež sľubuje vzrušujúce, strašidelné aj komické situácie či „poriadnu dávku zimomriavok, šokujúcich výjavov ale aj nečakaných odhalení“. V hlavnej úlohe sa predstaví Ján Koleník, seriál bude mať 13 častí. Ďalej si tiež zahrajú Stanislav Majer, Filip Kaňkovský či Mišo Noga.

Joj bude budúci rok pokračovať v nastolenom trende komediálnych projektov. Podľa odhalených plánov pripravuje tri nové seriály. Známou novinkou sú Naši (viac v tomto článku) v hlavnej úlohe s Lujzou Garajovou-Schramekovou a Mariánom Miezgom. „V novom seriáli budeme sledovať život päťčlennej rodinky s občasne mierne ironickým podtónom, prirodzeným pre normálne vzťahy medzi deťmi a rodičmi,“ píše Joj. Seriál bude cieliť na rodiny, ktoré by sa v seriálových situáciách mali nájsť: „S ich príhodami a situáciami sa ľahko dokáže stotožniť každý rodič.“

Naopak dosiaľ neznámym projektom je pripravovaný komediálny seriál Prázdniny. Televízia doň zlanárila viaceré zvučné mená. Po čase by sa k televíznej dvojke mali vrátiť Gabika Dzuríková, ktorá aktuálne hrá v neúspešnej Kukučke a v súčasnosti hlavná tvár Búrlivého vína Tomáš Maštalír. S nimi by si mali zahrať Michal Hudák, Lukáš Latinák, Betka Stanková či Natália Germániová.

Hrdinami seriálu, na ktorom pracujú aj tvorcovia Svet podľa Evelyn, Kristína Cibulková a Stano Guštafík, sú traja bratranci, ktorí na zdedenej chalupe na Kopaniciach strávia leto so svojimi deťmi: „Otcovia však nie sú zvyknutí tráviť taký dlhý čas sami s deťmi, preto s nimi zažijú leto, na ktoré nikto z nich nikdy nezabudne. Novinka námetom pripomína legendárnu komédiu S tebou mně baví svět.

Známe sú už prvé informácie o novom sitkome Andyho Krausa, ktorý je prirovnávaný k legendárnemu Krok za krokom. Ako sme už exkluzívne informovali, novinka dostala názov Deň za dňom. Jej hlavnou hrdinkou sa stane Božidara Turzonovová, ktorá stvárni majetnú vdovu Paulinu Gulemiházyi. Tá žije spolu v jednom dome spolu s jej dvoma potomkami – synom Tarkanom s jeho priateľkou Kristínou a ich dcérou Anastáziou, a taktiež dcérou Guzel, jej manželom Macejkom a ich takmer dospelým synom Duranom. „Pani Paulina dáva všetkým jasne najavo, kto je v dome pánom. Veľkopanské maniere starej dámy, vydieranie dedičstvom, striktné vyžadovanie dodržiavania pravidiel… to je len zlomok toho, s čím musia obyvatelia prepychového domu zápasiť,“ hovorí o seriáli televízia.

Joj nevynechá ani veľké šou. Potvrdila nový formát od tvorcov Česko Slovensko má talent s názvom Horúčka sobotnej noci, ktorým sa pokúsi zacieliť na čo najširšie publikum. Formát má rozmery galavečera a spájať v sebe chce viaceré prvky spoločne s talkshow či varieté, jeho súčasťou majú byť skeče, skrytá kamera, súboje celebrít s moderátormi či prekvapenia pre divákov. Televízia ohlásila moderátorskú dvojicu. Novinku Joj prirovnáva k takým legendárnym formátom ako Televarieté, Možno príde aj kúzelník či Wetten Das Thomasa Gottschalka ale aj k talkshow Jimmyho Fallona či Ant & Dec’s Saturday Night Takeaway. Formát vyvíja vo vlastnom prostredí, režisérom bude Jeffo Minařík.

Realizovať bude aj dosiaľ u nás neznámu licencovanú šou. Budúci rok siahne po netradičnej zoznamke z portfólia FremantleMedia s názvom Take Me Out. V nej si tridsiatka žien vyberá partnera na rande, na ktoré sa televízia pôjde aj pozrieť. Súťažiace budú mať k dispozícii len jeden krátky pohľad na to, aby sa rozhodli, či budú prihlásení chlapi v šou pokračovať ďalej. Čím dlhšie muž v súťaži vydrží, tým viac sa o ňom ženy postupne dozvedia. Potom sa však karty vymenia a muž, ktorý ostane ako posledný, si bude musieť vybrať svoju vyvolenú partnerku spomedzi žien, ktoré oňho prejavili záujem.

Joj tiež ohlasuje ďalšiu novinku, s ktorou sa pustí do realizácie formátu známeho z viacerých staníc. Pôjde o kúzelnícku šou, v ktorej bude finalista Česko Slovensko má talent, Radek Bakalář, na potulkách predvádzať svoje triky. Formát bude spájaný so známymi osobnosťami. „Svoje kúzla predvádza z očí do očí známym osobnostiam, ktoré z bezprostrednej blízkosti zažívajú magické okamihy nevysvetliteľných kúziel,“ píše Joj. Ohlásila zatiaľ osobnosti ako Michal David či Tina. Ohlásený program je identický, ako internetová šou Bakalářa, nesie aj rovnaký názov Revolution of Magic.

Televízia chce aj v budúcom roku pokračovať v šou Česko Slovensko má talent, ktorá jej napriek nasadeniu na stredy a nedávnej konkurencii Hornej Dolnej uhráva dodnes vysoko nadpriemerné výsledky. Pokračovať by tiež malo V siedmom nebi, Moja mama varí lepšie ako tvoja, a to aj so špeciálnymi časťami, vrátia sa Inkognito či Sladký život. Televízia tiež naznačila možnosť pokračovania so seriálmi Dvojičky a Svet podľa Evelyn.

Z relácií pokračujú Nové bývanie, Nová záhrada, Fajnšmeker, 15 minútový kuchár, ktorého Joj ohlásila aj pre tento rok, no na obraz sa nedostal, Nákupné maniačky či Súdna sieň. Z noviniek by sa už mala predstaviť dlhšie ohlásená relácia Nové bývanie: Dizajn a vrátiť by sa tiež po rokoch mali s novými časťami Rodinné záležitosti. Tie chcú ponúknuť vynovené kvalitnejšie spracovanie, viac v tomto článku.

Joj pre budúci rok nakúpila aj niekoľko atraktívnych filmových premiér. Medzi ohlásenými titulmi sa nachádzajú kinofilmy Smrtonosná pasca: Opäť v akcii, 22 Jump Street, Drsniačky so Sandrou Bullock a Melissou McCarthy, hit z prostredia F1 Rivali či animák Krúdovci.

Čítať viac...
Nahor