Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Strhne sa vojna o značku V siedmom nebi? Joj názov nevlastní, musela narýchlo zasiahnuť! (aktualizácia)

Najnovšia aktualizácia 7. 5. 2014 o 18:00

Joj po odhaleniach Nového Času oficiálne predstavila názov novej Rozborilovej relácie, ktorá ponesie názov V siedmom nebi. Televízia však podľa registra Úradu priemyselného vlastníctva zatiaľ nepožiadala o registráciu značky „V siedmom nebi“, čo znamená, že oficiálne ju nevlastní. Ak by konkurencia chcela, môže požiadať o registráciu tohto názvu skôr ako Jojka a čakať, či ÚPV potvrdí jej platnosť. Joj by tak názov musela zmeniť.

[highlight]DOPLNENÉ o 18:00[/highlight] Televízia z Koliby po našich zisteniach reaguje a už podala žiadosť o registráciu značky. Tvrdí, že to stihla ako prvá. „JOJ Group podala žiadosť na registráciu názvu V siedmom nebi a je nám známe, že o túto značku žiadame ako prví. Zároveň sme požiadali aj o súhlas spoločnosti Ňunez NFE, ktorá má zaregistrovanú značku Siedme nebo, o povolenie skloňovať toto slovné spojenie,“ vyjadrila sa pre Mediaboom.sk hovorkyňa Joj Lucia Kulihová.

Nebolo by to však prvý raz, čo by jedna televízia druhej vyfúkla značku. Typickým príkladom je situácia ohľadom seriálu Chlapi neplačú, ktorý mal pôvodne niesť názov V dobrom aj v zlom. Markíza však začala komunikovať nový seriál spolu s jeho názvom skôr, ako si zaregistrovala značku, o ktorej registráciu už v tom čase žiadala Joj. Markíza tak názov seriálu musela uprostred kampane meniť, čo jej skomplikovalo situáciu. Joj neskôr značku využila pre seriál Klan, ktorému dodala rovnomenný podtitul. Šťastie mu však nepriniesol.

Spor nastal aj medzi Joj a spoločnosťou Martina Jakubca Maja Production. 11. septembra 2013 požiadala Maja Production o registráciu značky Senzi TV, pričom o šesť dní neskôr si Joj nechala zaregistrovať značku SENZI. Jakubcovi sa tak nepáčilo, že Joj začala značku používať, nakoľko mal o ňu požiadať o pár dní skôr. Trhová dvojka však nepoužíva pri názve televízie označenie „tv“, Jakubec sa napriek tomu zastrájal, že ak Joj s ním nezačne spolupracovať, spustí vlastnú Senzi tv.

—–

Pôvodná správa 7. 5. 2014: Joj odhalila názov novej Rozborilovej relácie – “nebo” nechýba!

Joj začala intenzívne pracovať na sprezentovaní jesennej novinky s Vilom Rozborilom. Po tom, čo priniesla zábery z natáčania kampane k jeho novej relácii či krátky rozhovor s moderátorom, prezrádza názov jeho relácie.

Vilo Rozboril začal v ostatných dňoch tízovať divákov v súvislosti s novou reláciou prostredníctvom fotografií, na ktorých zdôrazňuje číslo „7“. Dnes je jasné, že sa svojim fanúšikom snažil naznačiť, ako sa bude jeho novinka na Jojke volať. Moderátor sa ani na Jojke nevzdá pri tom nevzdá anjelského slova „nebo“. S týmto slovom pracoval v bývalej relácii na Markíze nielen v názve, ale aj grafike.

Nový formát Vila Rozborila o plnení snov ponesie názov V siedmom nebi. Potvrdila to už oficiálne televízia. „Relácia obľúbeného moderátora Vila Rozborila, ktorú plánujeme na jeseň tohto roka, má názov V siedmom nebi. Šou bude o obyčajných, ale výnimočných ľuďoch a ich osudoch, plná emócií, napätia a prekvapení,“ potvrdila hovorkyňa Joj Lucia Kulihová.

S výrobou relácie sa začalo už vo februári tohto roka, k projektu sa chystá intenzívna kampaň, ktorú televízia spustí v lete. Rozboril kedysi vyjadril túžbu vysielať novinku v rovnaký deň, ktorý patril Modrému z neba – v stredu, nakoľko však televízia na jeseň nechystá žiadnu talentovú šou, nie je vylúčené, že ju zaradí na nedeľu.

Čítať viac...
Nahor