Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj od septembra pridá aj Našich, stretnú sa tiež s novou šou RTVS! Tá odštartuje až v priebehu jesene

Joj ešte v prvej polovici septembra do vysielania nasadí aj štvrtú sériu Našich, zmenia vysielací deň.

Štruktúry televízií sa definitívne odievajú do jesenných farieb. Hneď skraja budúceho mesiaca vyťahujú všetky tri hlavné stanice viaceré nosné tromfy, pričom Joj už odhalila, ako bude stabilne vyzerať celý jej týždeň v novej sezóne.

V prvý septembrový týždeň totiž na utorok 4. septembra nasadila svoju hlavnú šou Česko Slovensko má talent, ktorá však v tento deň pravidelne nepobeží. Zastabilizuje sa v soboty, a to napriek tomu, že štart siedmej série naplánovala na nedeľu 2. septembra.

Práve v utorky bude stabilne rátať Joj s novou štvrtou sériou seriálu Naši, ktorý sa na obrazovky vráti 11. septembra. Televízia už tento dátum oficiálne potvrdila. Konkurenciu seriálu, ktorý sa tento rok dočkal aj ocenenia OTO, bude tvoriť nová dramatická séria Markízy Sestričky, ktorá stihne svoj štart o týždeň skôr.

V utorky pritom v priebehu jesene pobeží premiérová pôvodná tvorba hneď na troch staniciach. Tú svoju totižto po pauze pridá aj RTVS, ktorá v minulosti práve v utorky vysielala šou Nikto nie je dokonalý. Po jej presune na Joj v tento deň náhradu neponúkla.

V októbri chce však Jednotka podľa informácií Mediálne.sk práve na utorky nasadiť zábavno-dokumentárnu šou Remeslo má zlaté dno, v ktorej bude prezentovať tradičné remeslá ale aj životy samotných remeselníkov. Odštartovať by mohla v 23. októbra.

Celkovo v deviatich epizódach sa predstaví šesť remeselníkov a každý z nich si vyberie troch učňov. Počas ôsmich týždňov im odovzdajú svoje skúsenosti z kováčskej dielne, výroby kachlíc, výroby modrotlače alebo tkaniny.V závere na základe skúšky zručnosti sa remeselníci rozhodnú pre dvoch učňov a jednému z nich sa podarí naučiť remeslu, ktoré mu môže zmeniť život.

Novinku RTVS vyrába v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Good TV. „Zábavná docushow z dielne RTVS a produkčnej spoločnosti Good TV je novým žánrom, ktorý prinesie divákom dostatok informácií a faktov o tradičných slovenských remeslách. V dnešnej dobe strácajú tradičné remeslá svoj praktický význam pre rozvoj spoločnosti. Ich historický a umelecký odkaz z hľadiska kultúrneho dedičstva je pritom neodmysliteľný,“ uviedol telerozhlas.

Čítať viac...
Nahor