Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj od februára zmení nasadzovanie Vlkov! Pripravuje návrat svojich najsledovanejších programov vlaňajška

Televízia v najbližších týždňoch posilní program.

Markíza vstúpila do nového roka ofenzívne, vďaka čomu sa v prime-time vrátila do bezpečného vedenia. Až na novinku Detektív Dušo, ktorá už s druhou časťou prepadla, sú pre ňu úspechom ako Susedia tak najmä Oteckovia, vďaka ktorým je mimoriadne vysoko každý pracovný podvečer, a čo viac, výrazne pomohli navýšiť sledovanosť Televíznym novinám.

Kým Markíza vytasila svoje veľké ťaháky hneď v prvý deň roka, Joj s nimi vyrukuje až postupne. Z hlavných projektov sezóny stihla okrem vysielania Inkognita rozbehnúť nový seriál Vlci, ktorý chce vysielať celú jar. Dramatickú sériu v prvý mesiac vysielala dvakrát do týždňa, čo od februára zmení.

Vlci budú od najbližšieho mesiaca pokračovať už len jeden večer v týždni. Televízia ich zastabilizuje v utorky, kde dosiaľ dosahovali najvyššiu sledovanosť, výnimkou je akurát tento týždeň. Množstvo epizód nasadzovaných v týždni však nezmení, v utorky budú Vlci bežať v dvoch častiach za sebou. Televízia takto zdvojuje svoje dlhodobejšie seriály bežne, vyskúšala si to už aj s Vlkmi. Prináša jej to konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera, keďže si seriály zvyknú držať divákov. Platilo to aj túto stredu s Vlkmi, pri nasadzovaní jednej časti seriálu s nasledovným programom od 21:40 zväčša prepadla.

Zredukovaním Vlkov iba na utorky si televízia pravdepodobne vytvára priestor na návrat rodinného seriálu Prázdniny. Vlani patril medzi najúspešnejšie projekty televízie, v závere série sa dokonca na diaľku doťahoval aj na Hornú Dolnú. Joj už oficiálne oznámila, že s druhou sériou počíta v najbližšom období, práve v stredy pritom bežala aj prvá séria. Prvú stredu bez Vlkov Joj zatiaľ nasadzuje českú komédiu Copak je to za vojáka.

Joj svoj prime-time posilní aj ohláseným návratom relácie V siedmom nebi. Pokračovať bude v nedeľnom prime-time, televízia zatiaľ presný dátum spustenia novej série nezverejnila. Stane sa tak však ešte vo februári. Siedme nebo rovnako ako Prázdniny sa mimo spravodajstva Joj umiestnili medzi jej top programami roka, oba sa priemerne dostali nad ratingových 10 %.

Markíza sa postupne pripravuje na návrat federálnej Superstar, ktorú bude opäť uvádzať spoločne s českou Novou. Ešte pred Siedmym nebom pritom stihne v nedeľu odštartovať novinku s Adelou Vinczeovou a Danom Dangl 2 na 1, o ktorej príprave vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Ako prvá však svoj highlight v nedeľnom prime-time uvedie Jednotka RTVS, ktorá od 28. januára štartuje dlho pripravovaný kriminálny seriál Inšpektor Max.

Čítať viac...
Nahor