Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj našla novú náhradu za Kronera: Do Profesionálov chce Bolka Polívku!

Tvorcovia Profesionálov by v prípade úspešného angažovania obľúbeného herca mohli dosiahnuť úspech.

Napriek rozpačitým výkonom Profesionálov po ich návrate na jar 2014 sa televízia dvojka projektu nevzdáva a chce divákom ponúknuť ďalšie premiérové časti. Sitkom počas ostatnej série prešiel viacerými zmenami, úpravy nastali v interiéroch policajnej stanice, televízia zvolila filmovejšie svietenie, pridala exteriéry, zvolila expresívnejší herecký prejav a nútene nahradila postavu Janka Kronera, ktorého v bare vystriedal Roman Luknár.

Vylepšenia a ani zmeny nepriniesli želaný efekt, čo sa odrazilo aj na klesajúcej výkonnosti seriálu. Jeho veľký návrat koncom januára 2014 si ešte pozrelo 8 % divákov s podielom 24,9 %, sitkom sa postupne prepadával a klesal smerom k siedmim ratingom a neskôr kolísal skôr v rozmedzí 5 – 6 ratingov. Úplne posledné časti pred letom sa už blížili skôr k štyrom percentám divákov. Niektoré epizódy sa už však prekrývali s futbalovými Majstrovstvami sveta.

bolek polivka

Jedným z najväčších problémov ostala pre televíziu postava krčmára, ktorú ani od nových epizód, podľa všetkého, neobsadí Janko Kroner. Joj sa však podarilo nájsť vhodné meno, keď podľa najnovšieho čísla Eurotelevízie oslovila na účinkovanie obľúbeného českého herca Bolka Polívku. Podľa televízneho magazínu herec nepovedal nie: Zdá sa, že je tomuto nápadu značne naklonený,“ píše. Ak sa televízia s Polívkom dohodne, môže sa jej podariť dôležitý krok k prinavráteniu niekdajšej slávy Profesionálov.

Foto: Petr Novák, Wikipedia

Čítať viac...
Nahor