Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj náhle prekopáva svoj program: Premiérová Moja mama v novom čase, Naši dostávajú stopku!

Televízia od budúceho týždňa značne upravuje najmä denný program, reaguje na neúspechy.

Joj sa uprostred prvého mesiaca novej sezóny rozhodla siahnuť po radikálnych zmenách. Reaguje nimi najmä na neúspechy v dennom programe, s ktorým sa dostala minimá, pričom jej nemali pomôcť ani korekcie štruktúry v uplynulých dňoch. Najproblémovejšou sa však stala 18. hodina, ktorá televízii prestala fungovať už na jar po nástupe Oteckov, pričom televízia sa pre túto jeseň neodhodlala ku žiadnej zmene, čo vyústilo do aktuálneho radikálneho kroku.

Joj totiž okamžite od najbližšieho pondelka sťahuje z 18. hodiny šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá už v lete s reprízami aj od nástupu augustových premiér dosahovala hlboké podpriemery. Od návratu Oteckov sa už nedokázala dostať ani nad hranicu 10 %. Televízia to však s ňou predsa len ešte skúsi, keď jej dáva nový vysielací čas a od pondelka ju nasadzuje na 16:00. Na tento čas presúva premiérové časti, ktorými zároveň bude chcieť zvýšiť nábeh na Noviny o 17, ktoré taktiež v poslednom období dosahujú podpriemery.

Miesto Moja mama varí lepšie ako tvoja televízia nasadzuje reprízy seriálu Hoď svišťom. Pobeží rovno v dvoch častiach za sebou od 17:30. Aký úspech televízia od sitkomu očakáva, je otázne. Iba prednedávnom bežali jeho reprízy v podobnom čase na Plus, navyše aj v dennom programe na Joj. Je zároveň súčasťou stabilného okna repríz sitkomov Plusky okolo 19:50.

Joj do programu razantne zasahuje aj v prime-time. Už po prvom týždni z neho totiž sťahuje novú štvrtú sériu komediálneho seriálu Naši, ktorá sa uplynulý utorok uviedla nečakane podpriemerne. Televízia sa rozhodla dať seriálu okamžite stopku, pričom bez kampane nasadí vynovené Nikto nie je dokonalý s novými moderátormi Mariánom Čekovským a Martinom Dejdarom.

Zmena nastane aj vo štvrtkovom prime-time, kam Joj presunie premiéry nového sitkomu Ministri. Bežať budú po Inkognite o 21:40. Glosátorská šou Sedem sa tak zosunie na 22:30. Premiéra Ministrov ostane v programe aj v pôvodný utorok ešte budúci týždeň, po nástupe Nikto nie je dokonalý však pôjde v neskoršom čase po 22:10. Od ďalšieho týždňa v utorky pobežia už len reprízy sitkom a premiéry iba vo štvrtky.

Zmeny programu zasiahli aj menšiu Plus. Tá totiž bude chcieť zachovať podvečerné okno Moja mama varí lepšie ako tvoja pre tých, ktorí by šou v tomto čase chceli sledovať aj naďalej. Vysielať bude opakovanie premiér z Joj, konkrétne od 18:30. Z Plus tak vypadáva nový seriál Neserte nám pestúnku, ktorý sa v lete uviedol na hlavnej stanici, na Pluske sa mu už nedarilo.

Čítať viac...
Nahor