Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj môže rozšíriť rady večerného spravodajstva: V Športe skúša nového moderátora!

Televízia netradične vyskúšala novú tvár vo večernom športovom servise.

Spravodajské moderátorské tváre v hlavných večerných reláciách patria už roky k tým najstabilnejším. Pre televízie sú hlavné spravodajstvá a následné servisy o počasí či športe naďalej kľúčovou súčasťou ich programu, keď dodnes tvoria základný kameň diváckej pozornosti s vôbec najväčším publikom na trhu.

Z tohto dôvodu sa televízie snažia o čo najstabilnejšie vysielanie v spravodajskom pásme, v ktorom sa zväčša nepúšťajú do experimentov. Platí to aj o hlavných tvárach na postoch moderátorov, na ktorých sú roky zavedené stabilné a spravidla najznámejšie mená televízií.

Pohyby na poli moderátorov večerných spravodajských relácií sú tak výnimočné. Je tomu tak dokonca aj v prípade záskokov či už z dôvodu choroby alebo v dovolenkových období, kedy sa televízie naďalej snažia rotovať stabilné tváre jednotlivých relácií.

Výnimkou je primárne Joj paradoxne v jej hlavnej spravodajskej relácii Noviny, v ktorej sa moderátori mimo stabilných tvárí objavujú najčastejšie. Televízia na záskok povoláva viaceré mená spomedzi jej moderátorov či redaktorov, ktorí dostávajú priestor v jej najsledovanejšom programe.

Opačne je však tomu v prípade jej športového spravodajstva, kde sa stabilne, aj v dovolenkovom období, striedajú dlhoročne Lenka Čviriková Hriadelová a Rado Ležovič.

Televízia však na začiatku tohto týždňa prekvapila, keď do Športu posadila svojho dlhoročného redaktora Dária Haraksina.

Ten si už moderovanie vyskúšal viackrát, dlhodobo moderoval podvečerné správy, kde Joj prestriedala vôbec najviac svojich redaktorov spomedzi všetkých televízií,  v minulosti moderoval tiež vlastný magazín Da Vinci.

Haraksin by sa pritom v športovom spravodajstve nemal objaviť len jednorazovo. 

Ako po svojej moderátorskej premiére naznačil na sociálnej sieti, športu bol vždy naklonený a televízia by ho touto cestou mohla aj testovať pre budúcnosť.

Haraksin by sa tak mohol stať minimálne záložným moderátorom k stabilnej dvojke Hriadelovej s Ležovičom, ktorí sa v Športe striedajú už od jari 2004.

Dárius Haraksin dlhoročne moderoval podvečerné spravodajstvo Joj s Anetou Pariškovou

 

Čítať viac...
Nahor