Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj môže mať v piatky opäť problém, Veľký balík čísla neudržal! Záver týždňa už získala pre seba

Markíza v druhom týždni roka viditeľne podrástla, prime-time napriek vysielaniu mimo neho ovplyvňujú aj Oteckovia.

PIATOK: Piatkový večer sa otočil. Joj sa opäť začína dostávať do problémov, keď jej sledovanosť neudržala novinka Veľký balík. Šou pripravovaná s lotériovou spoločnosťou Tipos prišla oproti štartu o takmer tri ratingy divákov, keď padla pod 5 % s podielom len pod 13 %. Len vlani pritom Joj našla recept na dlhodobo slabý piatkový prime-time so šou Všetko, čo mám rád, tá nateraz pauzuje. Do vedenia sa večer dostala Markíza, ktorej Babovřesky 3 uhrali okolo 8 ratingov s podielom 23 %. Na Jednotku sa v piatky rovnako ako vlani až do nástupu Čo ja viem vrátilo s reprízami Milujem Slovensko, šou potvrdila prepad sledovanosti z ostatnej jesene, bola však dvojkou na trhu s ratingom pod 6 % a podielom 16,5 %. V univerzálnej cieľovke bol súboj televízií značne vyrovnanejší, vyhralo Milujem Slovensko s takmer 380-tisíc divákmi, Babovřesky 3 podliezli 360-tisíc divákov, Veľký balík zas prekročil hranicu 350-tisíc.

Na menších staniciach Česká spojka na Plus prekročila 6 %, S.W.A.T. – Jednotka rýchleho nasadenia na Dajto uhrala share pod 6 %. Doma s filmom Sladký život šla cez 3 %, Wau s Vtierkou Castle atakovala 4 %, Myšlienky vraha šli o málo pod 3 a 4 %.

Všetky nespravodajské programy dňa opäť predbehli Oteckovia, ktorí mali v ratingu uhrať 8,4 % s podielom 29,7 %. O niečo sa dvihla Moja mama varí lepšie ako tvoja pri podieli 14,4 %. Veľký rozdiel opäť vyšvihol Televízne noviny s podielom cez 27 %, Noviny zaostali s vyše 22 %. Stali sa však s vysokým náskokom najsledovanejším programom dňa, keď si ich pozrelo vyše 620-tisíc divákov a Televízne noviny, ktoré skončili v rebríčku na druhom mieste, zaostali s vyše 525-tisíc divákmi.

SOBOTA: Štart druhej série Zem spieva so sklamaním, šou na svojich najslabších číslach! RTVS ostala v nadpriemere

NEDEĽA: Nedeľný večer už patril Joj. S premiérou Momentum mala dosiahnuť rating 8,6 %, podielovo sa dostala na 22,5 %. Markíza s reprízovým filmom Jack Reacher padla do podpriemeru s vyše 6 ratingami a podielom takmer 18 %, Sváko Ragan pokračoval na Jednotke ratingom pod 6 % a podielom necelých 14 %, celkovo si druhý diel klasiky malo pozrieť cez 420-tisíc divákov.

Whitney: Príbeh hviezdy na Doma uhral share pod 6 %, Žandár v New Yorku na Dajto sa dostal cez 4 %. Seriál Hooten a Lady: Lovci pokladov na Plus získal podiely pod 4 a okolo 5 %, Myšlienky vraha na Wau sa hýbali nad a pod 2,5 %.

Reprízoví Susedia na Markíze v nedeľu podvečer stúpli na 9 ratingov s podielom cez 25 %, Nové bývanie dizajn na Joj uhralo 19 %. Televízne noviny ovládli deň v komerčnej cieľovke s ratingom pod 12 % a podielom vyše 29 %, Noviny prekročili 25 %. Stali sa však celkovo najsledovanejším programom dňa, keď vystrelili až cez hranicu 710-tisíc divákov, Televízne noviny malo sledovať vyše 630-tisíc divákov. Joj tiež vyhrala nedeľný večer v komerčnej cieľovke.

Markíze sa podarilo vďaka nabehnutiu na klasickú štruktúru posilniť prime-time. Ten jej zároveň dvíhajú lepšie výkony Televíznych novín, na ktoré zas majú pozitívny vplyv podvečerní Oteckovia. Televízia si tak večer polepšila na výkon pod 24 %, Joj ťahal nadol najmä piatkový neúspech, klesli jej tiež Vlci, v priemere šla pod 19 %.

Čítať viac...
Nahor