Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj mala v správach zasiahnuť do osobnej cti úradníčky, dostala niekoľkotisícovú pokutu

Licenčná rada na svojom ostatnom zasadnutí udelila finančnú sankciu iba televízii z Koliby. Opäť odvysielala priveľa reklám, pokutu dostala aj za spravodajstvo.

Najvyššiu sankciu – 7 000 eur, udelila Rada pre vysielanie (RVR) a retransmisiu MAC TV za prekročenie povoleného limitu dĺžky reklamného času v jednej hodine vo filme Čierny blesk vysielaného 23. novembra 2013 a za nedostatočné oddelenie sponzora od relácie Najlepšie počasie. 5 000 eur bude musieť Joj zaplatiť za reportáž „VÝKON AKO V RÉŽII BRITSKÉHO SS“ vo Veľkých novinách z 21. 10. 2013, ktorá „spôsobom svojho spracovania a svojím obsahom zasiahla do osobnej cti zobrazenej súdnej úradníčky a ktorá ako dotknutá osoba nedostala priestor vyjadriť sa k tvrdeniam o rozhodnutí súvisiacom s hospitalizáciou maloletých detí,“ píše Rada v stanovisku. Za rovnakú tému dostala Joj pokutu aj na webe noviny.sk, keď RVR udelila sankciu 1 000 eur za článok „Úradníci chceli zobrať dieťa od rodiča, skončilo na psychiatrii“, ktorý mal svojím obsahom zasiahnuť do cti úradníčky.

Aj Markíza dostala sankciu za spravodajstvo, avšak iba formou upozornenia na porušenie zákona. K tomu malo dôjsť v reportáži Televíznych novín z 8. júla 2013, keď v príspevku „Bezproblémová čierna stavba“ podľa Rady „nebolo sprostredkované relevantné vyjadrenie dotknutej strany – štátnych orgánov rozhodujúcich v stavebnom konaní“.

Celý výstup zo zasadania Rady nájdete TU.

Čítať viac...
Nahor