Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj má za sebou silný týždeň, stala sa lídrom v prime-time! Zakázaná zóna najsledovanejším filmom jesene

Joj zabodovala vo väčšine dní, dokázala sa stať najsledovanejšou televíziou týždňa v hlavnom vysielacom čase.

PIATOK: Mimoriadny rekord Milujem Slovensko: Šou v piatok porazila úplne všetko!

SOBOTA: Joj v sobotu ukončila svoju vydarenú piatu sériu Česko Slovensko má talent. Šou jej prinášala vysoké nadpriemery aj v konkurencii Hornej Dolnej, pričom, ako sme už informovali, oproti predošlému ročníku výrazne rástla aj s veľkým finále. Viac o výkone finálových častí Talentu v tomto článku.

Česko Slovensko má talent vyvrcholilo po zarátaní oneskorenej sledovanosti na ratingu 13,4 %, podiel sa taktiež jemne navýšil na 35,9 %. Rozhodnutie rovnako podrástlo na 11,2 % s podielom až 43,8 %. Obe talentové časti boli na čele sobotnej sledovanosti. Markíza konkurovala finále ČSMT snímkou Nepriateľ pod ochranou, ratingovo mala uhrať 6,3 % s podielom 17,1 %.

V prvej časti prime-time oslabil hlavné spravodajstvá atraktívny futbal na Dajto, ktoré vysielalo súboj v La Lige medzi Realom Madrid a FC Barcelona. Duel dosiahol na podiely pod 16 a nad 13 %. Markíza však futbalom ubrala Televíznym novinám, ktoré uhrali podiel len pod 24 %, Noviny šli pod 22 %.

Na menších staniciach sa najviac večer vyšvihla romantika, snímka Ži svoj sen šla pod 7 %. Uspela aj Plus, ktorá doplnila vysoký výkon Joj s Talentom, keď film Cesta bojovníka uhral 6 %. Dajto s maratónom Farmy v hlavnom vysielacom čase podliezlo 3 %. Snímka Čierny vdovec na Wau šla cez 2 %.

NEDEĽA: Joj v nedeľu zavŕšila silný týždeň. Výrazne promovaná kinopremiéra Zakázaná zóna so zosnulým Paulom Walkerom sa stala najsledovanejším filmom tejto jesene, keď ju malo sledovať 10,8 % divákov s podielom 28,3 %. Superstar mala dosiahnuť rovnaký rating, podiel sa však zastavil vďaka dlhšej minutáži na hodnote 29,1 %. Rozhodnutie vyskočilo na ďalší silný share až 41,4 %. Doktor Martin na Jednotke uhral podiely tesne nad 9 a 13 % (12 – 54 / 12+), relácia Domov, sladký domov uhrala u mladých len 6,5 %, v 12+ málo nad 9 %.

Medzi menšími Profesionáli na Plus uhrali tesne cez 6 %, film Dievča na stráženie šiel pod 5 %. Zámena manželiek na Doma uhrala cez 4 %, snímka Dosť! túto hranicu prekročila o niečo menej. V nedeľu už futbal Dajto nevyšiel, La Liga sa s polčasmi hýbala medzi 1 – 2 %. Značne silnejšia bola Wau so CSI New York a podielmi pod 3 a 4 %.

Podvečer si značne polepšilo Nové bývanie, ktoré sa prehuplo cez 22 %, ďalší pokles zaznamenala repríza reprízovej Hornej Dolnej, ktorá tentoraz uhrala 23,5 %. Televízne noviny za to vyskočili na takmer 32 % a stali sa najsledovanejším programom dňa, Noviny sa dostali cez 27 %.

Joj má za sebou veľmi úspešný týždeň, v ktorom dokázala nakombinovať viacero úspešných momentov. Výrazne si pomohla už v utorok, kedy neodvysielala klasické Divoké kone ale snímku Noe, vysoko bola v stredu aj sobotu s Talentom, vyskočilo taktiež štvrtkové V siedmom nebi a spomínaná nedeľná filmová premiéra. Joj mala za minulý týždeň v prime-time uhrať hodnotu 24,5 % a o jeden a pol bodu predbehnúť konkurenčnú Markízu. V súboji skupín v prime-time o pár desatín vyhrala Markíza Group. Joj bola Markíze minulý týždeň blízko aj v celodennom súboji, kde bol rozdiel len približne jeden bod v prospech televízie zo Záhorskej Bystrice. Tá mala bez prekvapení najsilnejší pondelok.

Čítať viac...
Nahor