Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj krátko pred letom prekvapuje, prázdniny posilní ďalšími premiérami! Pôjde s nimi jediná

Televízia si toto leto môže imidžovo pomôcť, jediná prázdniny skladá premiérovým programom.

V dôsledku koronakrízy sú diváci už niekoľko týždňov svedkami iba reprízového programu na obrazovke. Pandémia kompletne narušila plány televízií, ktoré už od marca zastavovali premiérové programy, až v programe ostali v drvivej väčšine uprostred hlavnej televíznej sezóny len reprízy.

Práve televízie pritom v ostatných rokoch začali posúvať s premiérovým programom vlastné hranice. Kým v minulosti bolo jasnou tradíciou, že začiatkom roka do februára až marca a rovnako tak počas leta televízie prepínajú do reprízového režimu a pripravujú sa na ostré sezóny, posledné roky vo vzájomnom súboji začali stále častejšie vysúvať premiérový program už k Novému roku a zaraďovali ho aj do letných prázdnin.

Aj keď tradícia letných či ponovoročných repríz úplne nevymizla, nároky divákov sa zvýšili. O to kritizovanejšie sú tak televízie pri zaraďovaní reprízového programu, ktorý navyše uprostred jari zaplavil takmer celý prime-time.

Kríza zavelila televíziám šetriť a stopercentne sa to prejavilo aj na skladbe letného programu. Markíza aj Jednotke kompletne prepínajú do reprízového režimu, v ktorom verejnoprávna televízia ponúkne čerstvý program jedine v prípade galaprogramov a športových prenosov a komerčný líder zas v prípade českej Zámeny manželiek či výnimočne filmovej premiéry.

Opačnou cestou sa vydala Joj, ktorá na leto ohlásila niekoľko premiér, pričom nakoniec bude prázdninový program skladať premiérovo ešte výraznejšie.

Televízia aktuálne prekvapila, keď vydala programovú zmenu, podľa ktorej bude aj v lete pokračovať s premiérami jej nosnej večernej relácie Inkognito. Bežne ju počas prázdnin síce ťahala naďalej, no zaraďovala len reprízy.

Joj nateraz zmenu ohlásila na celý júl a v pondelky tak bude počítať s premiérovým programom. Televízia v prípade Inkognita pokračovala s premiérami aj počas aktuálnej koronakrízy, keď nakrúcala nové diely relácie s rúškami a bez prítomných divákov. Tých televíznych diely v rúškach a bez diváckej atmosféry príliš nelákali a premiéry dosahovali podobné či horšie výkony ako klasické reprízy.

Premiérový program bude Joj vysielať v lete aj počas utorkov a štvrtkov, kedy nasadzuje tretiu sériu akvizičného seriálu 911. Za posledné roky je jediným, ktorý na obrazovke hlavnej stanice dokázal uspieť, navyše v hlavnom čase o 20:35. Joj bude navyše v utorok od 21:30 vysielať aj nový seriál FBI: Most Wanted, ktorý odvysiela pod názvom Najhľadanejší.

Uprostred leta doplní premiéry Joj aj na stredy, kde odštartuje seriálové spracovanie Štyri svadby a jeden pohreb. V tradičných víkendových filmových oknách chce taktiež vysielať premiérové tituly.

Televízia navyše premiéry počas leta zaraďuje aj na podvečer. Od sesterskej stanice Prima nakúpila české vydania relácie Prostřeno, ktorou vystrieda aktuálne reprízy Moja mama varí lepšie ako tvoja. Nasadí ich od pondelka 6. júla. Prostřeno je českou verziou relácie u nás známej ako Bez servítky, ktorú roky vysielala podvečer Markíza.

Čítať viac...
Nahor