Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj k seriálu Vlci pripravila veľkolepú titulnú skladbu so symfonickým orchestrom! Zložila ju Čekovská

Televízie pokračujú v tradícii titulných skladieb ku kľúčovým seriálom, Joj sa pri Vlkoch pustila do dosiaľ najväčšieho projektu.

Joj sa už pripravuje na štart nového 40-dielneho seriálu Vlci, ktorý má patriť k pilierom jej jarnej štruktúry. Seriál inšpirovaný politickými vraždami 90. rokov 20. storočia sa odohráva v štylizovanom prostredí kaštieľa v Malých Vozokanoch, jeho okolí aj horárne v Doľanoch. Štylizované prostredie aj spracovanie seriálu pritom televízia podčiarkuje aj titulnou skladbou.

Joj sa totiž rozhodla pripraviť originálnu opernú pieseň, hudobne ju na starosť zverila Ľubici Čekovskej. Peter Kollár k nej napísal slovenský text, ktorý bol následne preložil Davide Maggioni do taliančiny – typickej pre operu. Hlasy naspievali Igor Kucer a Svetlana Rymarenko. Joj skladbu nahrávala so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a pripravila k nej aj videoklip. Jeho súčasťou sú ako obrázky zo seriálu tak pôvodný slovenský text piesne. Výsledná ústredná skladba k Vlkom nesie názov In questa valle, v preklade V tomto údolí.

„Som rada, že som dostala požiadavku napísať skladbu pre živé teleso. Bola to pre mňa výzva. Okrem symfonického orchestra budete v skladbe počuť dva krásne hlasy, a to tenor Igora Kuceru a mezosoprán Svetlany Rymarenko. Pieseň som vytvorila ja, text napísal Peter Kollár a umelecký preklad do talianského jazyka urobil Davide Maggioni. Pevne dúfam, že sa bude páčiť,“ povedala k piesni Ľubica Čekovská.

Markíza aj Joj pravidelne viažu k seriálom titulné skladby, ktoré majú mať potenciál stať sa populárnymi. Efekt sa prejavil napríklad pri Divokých koňoch, ktorým pieseň Kto vie k úspechu pomohla. Veľké prepojenie piesne so seriálom sa Joj v minulosti podarilo pri Paneláku, s ktorým budú už nastálo spojené Lavíny od Desmodu, zafungovalo tiež spojenie piesne Stačí si priať od Zuzany Smatanovej so seriálom Keby bolo keby. Známe sú tiež ďalšie seriálové piesne ako Voda divoká od Jany Kirschner k seriálu Pod povrchom či skladba Na dosah od Márie Čírovej k seriálu Nevinní. Vlastnú pieseň pripravila televízia aj pre rodinné seriály Prázdniny či Naši, cez ktorú netradične promovala projekty pred ich štartom.

Veľký úspech zaznamenali aj skladby spojené so seriálmi Markízy. S Búrlivým vínom bude navždy spojená pieseň Neviem sa nájsť, ktorú naspievala Nela Pocisková, pre seriál Susedia zložil v minulosti charakteristickú skladbu Ešte stále som tu ja Paľo Habera. Markíza ju využije aj pri nových častiach. Titulnú pieseň Ordinácie v ružovej záhrade Tvoj svet je môj spieval Meky Žbirka, z najnovších projektov sa stala hitom pieseň Horná Dolná od Horkýže slíže. Pre neúspešný seriál Kukučka naspievala pieseň Prístav nádeje skupina Elán, pre Chlapi neplačú využila televízia v minulosti staršiu pieseň od IMT Smile Pre túto chvíľu. Od rovnakej kapely je aj hit Viac, ktorý si za svoj zobral Druhý dych.

Čítať viac...
Nahor