Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj Family prvý raz zverejnila svoju sledovanosť! Navýšila podiel v domácnostiach

Joj hodnotí prvé týždne vysielania českej sestry úspešne, najmä v boji proti nelegálnemu šíreniu jej staníc za hranicami.

Joj Family odštartovala vysielanie 5. septembra krátko po získaní licencie, bez ktorej nemohla v Česku spustiť kampaň. Odrazilo sa to na jej penetrácii v domácnostiach, ktorú však mala za mesiac a pol od štartu značne navýšiť. Aktuálne má mať Joj Family naladenú 34 % všetkých domácností v Českej republike, čo predstavuje okolo 1,4 milióna domácností.

Hlavnou úlohou českej stanice Joj je podľa vlastných slov boj s nelegálnym šírením slovenských kanálov skupiny v Česku. Joj Family sa podarilo rozšíriť v prvých týždňoch do ponúk viacerých operátorov, pričom začali aj s vypínaním slovenskej verzie. „Môžeme povedať, že náš cieľ bojovať s nelegálnym šírením televíznych staníc na českom území je úspešný. Satelitní, kábloví aj internetoví operátori postupne nahradzujú slovenskú TV JOJ práve novou stanicou Joj Family, ktorá vznikla pre českého diváka,“ povedala marketingová riaditeľka Joj, Ivana Semjanová. Joj Family je už zaradená v ponuke Skylinku, O2, UPC, satelitnej Novej Digi TV, u regionálnych operátorov a taktiež od začiatku vysielania v celoštátnom multiplexe 4.

Televízia už zverejnila aj prvé číslo sledovanosti. Podľa tlačovej správy priemerný podiel dosiahol úroveň 0,35 %. Medzi najsledovanejšie programy má patriť Súdna sieň, Ochrancovia či Česko Slovensko má talent. Gro vysielania tvorí prebratá tvorba z Joj, aktuálne však stanica pridáva niekoľko okien s českými klasikami, či už filmovými alebo seriálovými. Vyhradí im hneď 4 večery v týždni.

 

Čítať viac...
Nahor