Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj Family vyrába aj vlastnú tvorbu, niektoré seriály Joj uvedie v češtine! Nakúpi aj akvizície

Joj už definitívne potvrdila spustenie nového kanála v Česku.

Joj Family sa už oficiálne predstavuje. Joj potvrdila prípravy nového kanála, ktorý má v Česku odštartovať vysielanie v septembri. Ako sme už informovali, podľa našich informácií sa tak stane v pondelok 5. septembra.

Potvrdzujú sa informácie portálu Mediaboom.sk, že Joj Family bude novým plnoformátovým voľným kanálom v Česku, ktorý bude dostupný aj v DVB-T. JOJ Family bude voľne šírená ako DVB-T stanica, zaradená do 4. českého multiplexu a postupne dostupná tiež v ponuke českých satelitných, káblových  či IPTV operátorov. JOJ Family bude v komerčných aktivitách zastupovať spoločnosť Atmedia, do ktorej portfólia v rámci mediálneho zastupiteľstva od augusta patrí aj JOJ Cinema. Z distribučného hľadiska bude JOJ Family voči operátorom zastupovať mediálna spoločnosť AXOCOM, ktorá distribučne zastupuje v ČR a SR tiež filmovú stanicu JOJ Cinema,“ píše televízia.

Joj vysvetľuje spustenie novej stanice v Česku ako reakciu na nelegálne šírenie staníc na susedných trhoch: „JOJ Group, podobne ako ostatné slovenské a české televízne skupiny, reaguje na aktuálne snahy o zrušenie nelegálneho šírenia televízií na našom i českom území a rokuje s operátormi o vypnutí TV JOJ v Česku. Slovenské komerčné televízie majú v súčasnosti na území ČR svojho stáleho českého diváka, preto sa JOJ rozhodla ponúknuť českému publiku plnohodnotnú alternatívu.“

Televízna dvojka už ukázala logo novej českej stanice. Niesť bude claim „Televize, která má talent„. Akcentuje tým highlight českého kanála, ktorým bude šiesta séria Česko Slovensko má talent. Tá po prvýkrát nepôjde na Prime.

joj family logo

Zároveň televízia dostane aj čisto vlastnú tvorbu, intenzívne nakrúca napríklad českú Soudní síň. Tá môže byť ťahákom stanice, príchod tohto formátu do Česka pod názvom Soudkyne Barbara vyvolal veľký záujem divákov a televízii Barrandov priniesol vysoké nadpriemery.

Joj Family bude mať nemalú časť programu zhodnú so slovenskou Joj. Zaujímavosťou je, že popri postupnej lokálnej tvorbe pre Joj Family Joj prispôsobí vysielanie niektorých vlastných seriálov českému divákovi. Úspešnú komediálnu sériu Naši, ktorú bude vysielať rovnako v utorky a vo štvrtky, napríklad nadabuje do češtiny. České hlasy budú mať aj hrdinovia z Dr. Ludsky, tam však môže Joj siahnuť po existujúcom dabingu od Primy. V češtine uvedie aj seriál Dr. Ema, zaujať bude chcieť s populárnou tvárou v Česku Soňou Norisovou ale aj Zuzanou Kronerovou.

Iné slovenské seriály zas odvysiela Joj Family v pôvodnom znení. Jesenným ťahákom má byť séria Zoo z tohtoročnej jari. Pobežia aj seriály Keby bolo keby, Odsúdené, Dvojičky, Svet podľa Evelyn či Hoď svišťom. Súbežne s Joj odpremiéruje novinky Hotel, Za sklom či Pravá tvár. Na Joj Family sa majú zároveň postupne objaviť aj akvizície.

Joj Family bude popri Talente vysielať iné licencované projekty spoločne so slovenskou Joj. Pre Česko naša televízna dvojka získala aj licenciu k šou Uhádni môj vek, i tá sa tak uvedie českým divákom. Na Joj Family má pobežať aj reality novinka Moja prvá dovolenka.Zároveň s hlavným slovenským kanálom pobeží spravodajstvo, v Česku sa tak budú vysielať Krimi a hlavné Noviny.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Čítať viac...
Nahor