Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj dominovala víkendu, Vianočná žúrka aj posledné V siedmom nebi silným lídrom! V prime-time vyhrala celý týždeň

Joj sa podarilo vyhrať oba víkendové večery, dostala tak do vedenia aj v celotýždennom prime-time.

SOBOTA: Joj sa poslednú sobotu pred sviatkami vyšvihla. Televízii vyšla premiéra komédie Vianočná žúrka, s ktorou mala prekročiť 8 ratingov s podielom 23,5 %. Markíza bola s reprízovým filmom Snehulienka a lovec priemerná, atakovala 7 ratingov s podielom 20 %. Benefičný večer Hodina deťom na Jednotke malo sledovať cez 250-tisíc divákov s podielom 13 % (12+).

Z menších staníc sa celodenne najvyššie dostala Dvojka s hokejovým prenosom slovenskej reprezentácie, podvečerný zápas sa v podieloch hýbal od 8 – 9 %. Večer bola najvyššie Doma s filmom Vianočný reparát a podielom cez 5 %, Noe na Plus uhral o málo viac ako 5 %.

Smotánka sa pred zimnou pauzou rozlúčila silným podielom pod 25 %, v tejto sezóne sa jej darilo dosahovať nadpriemerné výkony v sobotnom podvečere. Naši, naopak, prepadli s podielom pod 11 %. Televízne noviny uhrali okolo 25 %, tešili sa z vyše polratingového náskoku pred Novinami, ktoré v podieli získali 22 %. Celkovo mali o 20-tisíc divákov viac. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie.

NEDEĽA: Aj v nedeľný večer sa najviac darilo Joj. Tá uviedla posledné vydanie relácie V siedmom nebi v tomto roku, potvrdila pritom pokles z minulého týždňa, keď mala získať rating 9,7 % s podielom 26,4 %. Stále však ide o vysoký nadpriemer a Siedme nebo tak udržalo postavenie jedného z najsledovanejších programov roka. Markíza konkurovala reprízou Kameňáku 5, neuspela s podielom okolo 17 %, ratingovo atakovala 7 %. Pred Markízu sa tesne dostala Jednotka s rozprávkou Anjel pána a ratingom tesne nad 7 %, podiel sa zastavil na 17,5 %. V siedmom nebi dominovalo aj v celkovom publiku, kde sa stalo najsledovanejším programom celého dňa s takmer 690-tisíc divákmi, Anjel pána prekročil hranicu 375-tisíc, Kameňák 5 si pozrelo 295-tisíc divákov.

Na menších staniciach Môj vianočný anjel na Doma podliezol 5 %, Dajto s filmom Smrtiaca zbraň atakovalo 4,5 %. Plus sa nedarilo s filmom Vojna bohov a podielom pod 3 %, dobehla ju aj Wau, ktorej Myšlienky vraha sa hýbali pod a nad 3 %.

Podvečer víťazstvo zopakovalo Nové bývanie s podielom 23 %, Horná Dolná v repríze uhrala 20 %. V spravodajskom súboji odskočili Televízne noviny, ktoré prekročili 26 % a vyhrali o jeden a pol ratingu pred Novinami, tie v podieli šli nad 23 %. Celkovo však mali opäť viac divákov, pozrieť si ich malo 635-tisíc, Televízne noviny pod 560-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v 12 – 54 stalo Počasie Markízy pred Televíznymi novinami, v 12+ zas dominovalo V siedmom nebi s Najlepším počasím.

Joj sa podarilo vďaka víťaznému finišu vyhrať prime-time aj celotýždenne, rozdiel však bol tesný – iba pol podielového bodu. Celodenne si udržuje Markíza odstup, vyhrala opäť s náskokom piatich podielových bodov.

Čítať viac...
Nahor