Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Joj s rozbehom sezóny predbehne Markízu: Nový seriál z nemocnice vytiahne proti Sestričkám!

Komerčná dvojka predbehne v nástupe do jesennej sezóny konkurenciu, prvý nový projekt odštartuje už o vyše dva týždne.

Po jesenných plánoch Markízy sa začínajú črtať aj tie konkurenčné.

Kým trhový líder do novej sezóny plánuje vytasiť prakticky všetky istoty, komerčná dvojka Joj do nej chystá hneď viacero noviniek, pričom s prvou sa predstaví, podľa očakávaní, ešte skôr, než jesenné štruktúry odštartujú ostatné hlavné stanice.

Joj svoju jeseň odštartuje s hlavnou prime-time novinkou Nemocnica, ktorá sa skutočne stane programovou náhradou tri sezóny vysielaného Nového života. Dočká sa tak intenzívnejšieho nasadenia a v týždni tak obsadí viac večerov.

Televízia spustila kampaň na Nemocnicu ešte v júli a predstavila tak vôbec prvú kampaň tohtoročnej jesennej sezóny.

Skorý nástup proma sa pretaví aj do štartu vysielania, ktorý Joj naplánovala už na utorok 24. augusta, kedy Nemocnicu uvedie hneď dvomi časťami za sebou.

V úvodnom týždni Joj uvedie Nemocnicu celkom trikrát, okrem utorka aj v stredu a vo štvrtok o 20:35. Podľa prvých plánov by sa seriálová novinka mala v ďalších týždňoch usadiť stabilne v utorky a štvrtky, a teda v dni, kedy v posledných sezónach vysielala spomínaný Nový život.

Na slovenskom trhu sa tak črtá ďalší televízny súboj, keď by sa tak Nemocnica mala postaviť proti žánrovo podobnému seriálu Markízy Sestričky.

Z nich uvedie líder už štvrtú sériu, Sestričky plánuje na jeseň vrátiť v utorok 7. septembra. Od tohto dátumu by tak seriály z nemocničného prostredia bežali proti sebe.

Kým Nemocnica je pôvodným slovenským námetom Danice Hričovej, Sestričky vychádzajú z fínskeho seriálu Syke, ktorý Markíza po prvýkrát v slovenskom spracovaní predstavila na jeseň 2018. So seriálom zaznamenala postupný rast sledovanosti, ktorý potvrdzovala aj v ďalších sériách, s ktorými dokázala ratingovo prekračovať 10% hranicu a ťahať sa aj k 11-12 %.

Sestričky sa zatiaľ zároveň v každej sérii vyznačovali slabším rozbehom na úrovni okolo 8 ratingov, na ktorých najdlhšie zotrvávali práve v minuloročnej tretej sezóne. Do formy sa vracali až v druhej polovici série.

Čítať viac...
Nahor