Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj dnes štartuje ďalší výpravný seriál ZOO! Pozrite si zvučku (video)

Druhý rok po sebe televízna dvojka pripravila výpravný denný seriál, ktorý sa má stať jedným z jej hlavných večerných pilierov.

Nový veľký seriál Joj štartuje. Televízna dvojka sa v ére oslabenej pozície denných seriálov pokúsi presvedčiť novinkou, v ktorej však chce divákov zaujať niečím novým.

Joj pripomína, že seriál prinesie odľahčený komediálno-dramatický dej v neopozeranom prostredí zoologickej záhrady. „ZOO nie je všedné miesto. Každý by chcel nazrieť do sveta, ktorý spoločne zdieľajú zvieratá a ich chovatelia. Navyše, ľudia a zvieratá majú veľa spoločné – túžia po slobode, láske a bezpečí,“ píše televízia. ZOO je v poradí druhým seriálom tvorivého tímu Danice Halákovej Hričovej, Braňa Mišíka a Pala Polnera, ktorý vyrábajú pre Joj.

Televízia výrazne promuje nakrúcanie seriálu mimo hraníc Slovenka, najmä v Afrike. Aj samotnú zvučku spoločne s upútavkami natáčala v Nemecku, v Česku, použila aj zábery zo spomínanej Afriky. Televízia sľubuje, že ZOO neskĺzne do telenovely. Posun nastáva oproti bežným seriálom aj v prípade ústrednej dvojice, keď nebude tradične romantická, ale má priniesť vyspelé charaktery. Seriál bude v sebe spájať komediálnu, dramatickú a kriminálnu zápletku.

Zvučka seriálu ZOO

ZOO bude podobne ako Divoké kone jedným z pilierov večerného programu Joj. Jej hlavným konkurentom by malo byť Búrlivé víno, s ktorým Markíza v čase o pol deviatej ráta aj naďalej. Na pondelky ale proti seriálu vytiahla Markíza premiérovú Hornú Dolnú. Minulú jar aj proti nej dokázali Divoké kone s niektorými časťami uhrať slušný výkon, inokedy už prepadli.

Tvorivý tím zvučky a self proma
Kreatívny riaditeľ: Ondrej Garan Hutník
Scenár a réžia self promo: Marián Kolík
Kamera: Martin Kirner, Marek Skurka
Kreatívny producent: Juraj Müssler
Grafika a postprodukcia: Radovan Hajdin
Skript: Petra Bečková

O seriáli ZOO
“Hlavnými postavami sú dobrodruh Peter a zoologička Dominika, na prvý pohľad úplne rozdielne povahy. Peter je energický, akčný, no smĺkvou povahou, ktoré drsná Afrika naučila byť vynaliezavým slovenským MacGyverom. Dominika je ako vedkyňa príliš racionálna, puntičkárska a analytická, vyhýba sa dobrodružstvám a akémukoľvek riziku. Medzi Dominikou a Petrom vzniká plno komických nedorozumení, slovných výmen či malých podrazov v práci, ale zároveň silné erotické a ľúbostné napätie,” píše televízia. Krimi linka seriálu otvára tému nelegálneho obchodu so zvieratami, o komické momenty sa má postarať viacgeneračná rodina hlavného hrdinu a zamestnanci ZOO. Tvorcovia tiež  do deja zakomponujú aj hlavného zvieracieho hrdinu – opičku Miša.

Hlavné postavy stvárňujú: dobrodruh Peter Baláž – Ján Koleník, zoologička Dominika – Táňa Pauhofová, Milan Bahúl, Zuzana Tlučková, Zuzana Šebová, Andy Hryc, Marko Igonda, Alena Ďuránová, František Kovár, Jozef Vajda, Juraj Hrčka, va Matejková, Oldo Hlaváček, Tomáš Hanák, , Peter Šimun, Judita Hansman, Csongor Kassai, Marián Slovák, Kveta Stražanová, Jozef Stražan, Dominika Richterová, Přemysl Boublík, Erika Havasiová, Daniela Pribullová, Pavol Šimuna iní.

Čítať viac...
Nahor