Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj definitívne zlomila piatkové prekliatie: Všetko, čo mám rád silným lídrom, medzi menšími dominovala Plus!

Piatky boli v predošlých sezónach najslabším dňom Joj, túto jeseň už poráža aj niekdajší piatkový valec Milujem Slovensko.

Joj sa zbavila piatkového prekliatia. Niekoľko rokov v závere pracovného týždňa bojovala s vlažnými až hlboko podpriemernými výkonmi, keď nedokázala nájsť správny formát v konkurencii Farmy, Milujem Slovensko aj Čo ja viem. Od tohto leta sa rozhodla zabojovať s ľudovou zábavou, s ktorou sa jej podarilo v problematický deň nielen vyhrabať z podpriemerov ale aj prebojovať do čela, pričom si toto postavenie upevňuje aj v ostrej jesennej sezóne. Všetko, čo mám rád tento piatok opäť posilnilo, šou malo sledovať 7,4 % divákov s podielom 22 %. Lídrom bol aj ďalší špeciál Všetko, čo má Ander rád, ktorý oproti minulému týždňu porástol na podiel pod 24 %.

Vo svojej šiestej sezóne stratilo divákov Milujem Slovensko, ktoré padá na svoje najslabšie čísla. Tento piatok ho malo sledovať 6,1 % divákov pri podieli 17,7 %. Napriek tomu, že vlani na jeseň dokázalo dosahovať ratingy až na úrovni 8 až 10 %, stále prináša Jednotke vysoké nadpriemery. Šou ale prichádza o post suverénne najsledovanejšieho programu RTVS, cez Milujem Slovensko sa už dokážu dostávať nenápadné sobotné Záhady tela.

Trojkou na trhu v piatky ostáva Farma, ktorej sa o 20:30 nedarí. Tentokrát prepadla podielom 15,5 %, naďalej platí, že sa pohybuje okolo ratingovej päťky. V piatok ju s klasickou časťou prekročila, s Duelom už mala podliezť 6 %, v podieli prekročila 21 %. V tomto čase už bola dvojkou na trhu.

Medzi menšími stanicami sa taktiež najviac darilo Joj, snímka Thor: Temný svet vyskočila s výkonom okolo 8 %. King Kong na Dajto zaostal podielom okolo 3 %, podobne na tom bola aj Doma s filmom Svadobné zvony. Wau sa s Vtierkou Castle a dvomi časťami Myšlienok vraha hýbala pod a okolo 3 %.

Rodinné prípady podvečer uhrali okolo 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala len 13 %. Televízne noviny získali 25 %, Noviny šli pod 22 %.

Čítať viac...
Nahor